Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki számít egyedülálló szülönek...

Ki számít egyedülálló szülönek? És ki számít élettársnak?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok a hülye kérdésért, de nekem ez nem teljesen világos. Mindenki mást mond és a neten sem tudok kiigazodni rajta. A válaszokat elöre is köszönöm!
2010. febr. 23. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyedülálló szülő,akinek nincs párja.

Élettárs az aki valakivel házasság nélkül együtt,közös lakásban,közös háztartásban él.

2010. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem van párom és mégis "egyedülálló" vagyok mert nincs regisztrált élettársi kapcsolatom,sem férjem.
2010. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az egyedülálló, aki sem házasságban, sem pedig bejelentett élettársi kapcsolatban nem él.

Ha segélyeket, és hasonlókat nézzük, akkor gyermeknevelés szempontjából az az egyedülálló szülő, aki egyedül neveli a gyermekét, függetlenül attól, hogy apuka fizet gyerektartást vagy sem.

Élettársnak nem hivatalosan azt nevezik, akivel együtt élsz, általában egy címre bejelentve. Bejegyzett élettárs az, akivel az élettársi kapcsolatot közjegyző előtt hivatalossá tetted.

2010. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor is egyedülállónak számítasz,ha párodnak suli miatt nincs jöcvedelme
2010. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha együtt élsz a pároddal, akkor már nem vagy egyedülálló, akkor sem ha nem vagytok házasok, nincs bejelentett élettársi kapcsolatotok!!!

Sőt, ha kiderül, hogy így vetted fel pl. a magasabb családi pótlékot, akkor visszafizetteteik!

2010. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akkor is egyedülálló vagy, ha együtt éltek, de nincs bejelentve hivatalosan a kapcsolat! De végülis mindegy, mert már itt is annyi féle választ kaptál, hogy nem sokra mész vele. Szerintem, ha valamilyen juttatást szeretnél felvenni erre való hivatkozással, előtte (névtelenül) hívd fel a folyósító szervezetet és kérdezd meg. Arra is kérdezz rá - ha azt mondanák, hogy együttélés esetén sem számítasz egyedülállónak -, hogy ezt hogy ellenőrzik (bejelentett lakcím alapján, vagy kijönnek megszámolni a fogkeféket?)!
2010. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van a bejegyzett élettársi kapcsolat, és a bejegyzetlen. De az attól még élettársi kapcsolat. Az számít egyedülállónak, aki nem él párkapcsolatban. Egyedülálló szülő, aki egyedül neveli a gyerekét. És való igaz, ha valaki magasabb összegű családi pótlékot úgy vesz fel, hogy közben van párja, azzal visszafizettetik a különbözetet, ha kiderül. Kamatostul. Szerintem egy ezresért nem éri meg csalni. Illetve jól mondják, egyedülállónak számít az is, akinek a párja még nappali tagozaton tanul.
2010. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer itt azt a választ kaptam, hogy az számít, "életvitelszerűen" hol él a párod. Mert hiába nincs bejelentve a másik, nincs semmi papír, attól még nem lesz valaki egyedülálló. Mondjuk nem tudom, hogy ellenőriznék.
2010. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért érdekelt, mert szeptemberben fogok szülni és nem tudom, mi hogy van. Mert például szüleimmel és testvéremmel együtt lakunk, de szüleim '92-ben elváltak, és anyukám egyedülálló szülönek számít, hiába lakik itt apukám, minden kedvezményt megkap. Ezért nem tudtam de akkor megkérdezek valakit a hivatalból pontosan. Mégegyszer bocsi, nagyon kezdö vagyok még:)
2010. febr. 24. 09:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Én pl úgy vagyok egyedülálló, hogy főiskolás vagyok.

A párommal együtt élünk, mégis.

És egészen addig számítok egyedülállónak, amíg megvan a hallgatói jogviszonyom, utána visszaminősítenek.

Jeleznem kell majd a családi állapot változást, ennyi.

Ha addig kekeckednének, amíg suliba járok, akkor meg egy igazolást kell adnom a sulitól.

Ez egy esete az egyedülállóságnak.

2010. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!