Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szégyen és gyalázat,...

Tényleg szégyen és gyalázat, hogy a 2 éves gyerekem még kiságyban van?

Figyelt kérdés
Nincs pénzünk új ágyra! Szégyen?
2015. máj. 11. 17:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. máj. 11. 18:31
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan már, dehogy szégyen :) Az én fiam is kétéves koráig aludt rácsos ágyban, addigra viszont szétugrálta, és szétesett, így utána két hónapig a matracon aludt, ágy nélkül (8. emeleten laktunk, padlószőnyeg volt, szóval nem volt egyáltalán hideg neki). Én ebből sem csináltam ügyet. Utána kapott új ágyat, de még az sem normál méretű ágy volt, hanem ugyanakkora, mint a rácsos ágya, csak rács nélkül, nagyon apró lábakkal. A régi ágyának a matraca került bele, pont akkorára csináltattuk. Ötéves koráig aludt benne, addigra nőtte ki. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy egy kétévesnek még bőven jónak kell lennie méretileg a rácsos ágynak, sőt, még később is, bár persze akkor már a rácsokra nincs igazán szükség. De ha ő szeret benne aludni, akkor nincs semmi baj. Esetleg, ha már zavarják a rácsok, akkor azokat ki lehet szedni, átalakítani gyerekheverővé.
2015. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Nekem meg mindig azt mondjak hogy gyalazat hogy nem abban alszik. Sose volt el benne 3 honaposan kapott egy 160x200 franciaagyat, dupla takarovales azota abban alszik....ki se lehet robbantani, es a mai napig ha befekszem melle,kozli hogy de nem fejek el anya menj ajjebb....


Hat Istenem pedig csak 85 centi...mindebki aludjon ott ah jot alszik:-D nekem csak az fontos hogy pihenjen...

2015. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
4 éves koromig aludtam a 70x140es kiságyamban, rácsok nélkül. Nem is értem miért lenne gáz.
2015. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Miénk is abban alszik,mert azt szereti. Pedig vehetnék méretre készült egyedit is.
2015. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az lesz az igazi szégyen, ha 18 évesen nem egy lakáskulcsot és egy Audi-slusszkulcsot fog kapni a szülinapjára a szentem! :)


Ne viccelj, mi 5 éves korig használtuk a kiságyat (baromi nagy volt, és a rácsát le lehetett hajtani), és akkor sem cseréltük volna le, ha nem nőtte volna ki a gyerek.

2015. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Küldök Neked egy tanmesét!


Van egy régi mese egy apáról és a fiáról, akik mentek az úton a szamarukkal. Nemsokára találkoztak egy emberrel, aki azt mondta, hogy ostobák, amiért gyalogolnak, amikor ott a szamaruk. Így az apa és a fiú felpattant a szamár hátára.


Nem jutottak messzire, amikor egy másik ember megkritizálta őket, amiért mindketten a szamár hátán ülnek. Túl nehezek az állatnak, érvelt az ember, és ez embertelen. Így aztán a fiú leszállt.

Nem sok idő telt bele, és egy harmadik utazó megjegyezte, hogy az apa mennyire nem törődik másokkal, mert ő szamárháton utazik, a fia meg gyalogol. Így helyet cseréltek.



Rövidesen találkoztak egy újabb emberrel, aki megszidta a fiút, amiért ennyire tapintatlan, hogy hagyja gyalogolni az apját, aki sokkal idősebb, mint ő.

Amikor pedig utoljára látták őket, akkor ott bandukoltak ketten az úton, és cipelték a szamarat. Ekkor pedig mindenki bolondnak nézte őket, és már hozzájuk sem szóltak.

Ha az ember mindenkinek meg akar felelni, és minden tanácsot elfogad, akkor összezavarodik.

Ha az ember, túl érzékenyen vesz minden kritikát és tanácsot, akkor pedig gátlások, komplexusok alakulnak ki.

Ha az ember, nem fogad el semmilyen tanácsot, kritikát, akkor rendkívül önzővé válik, ami pedig káros.

2015. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A 2,5 éves lányom még mindig abban alszik és mivel ez régi fajta, nem is kivehetők a rácsai.

De szereti, egyáltalán nem zavarja.

Majd talán nyár közepén-végén fogok tudni venni neki nagyobb ágyat.

2015. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja persze, hogy az!

És mit szóljak én, hogy a kisebbik fiam majdnem 3 éves koráig aludt kiságyban, pedig az apukája asztalos??? Konkrétan minden családtagunknak és a barátainknak is minden bútort ő gyártott, de a saját fiának nem volt ideje ágyat csinálni! 😅

Ja és a fiam sosem akart kimászni a kiságyból, kb. már vagy 2 éves volt, mire a 2 középső rácsot kivettük, hogy akkor közlekedjen ki-be önállóan...

2015. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem nem az ,lányom 2,5 koráig aludt rácsos ágyban utána kapot gyerek ágyat ezt meg csak akkor cserèljük le ha kinöte .
2015. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!