Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kizáró ok Neked a gyereknév...

Kizáró ok Neked a gyereknév választásnál, hogy gyakori-e a név?

Figyelt kérdés

Bár mi még csak tervezzük a gyereket, már évek óta "gondolkozom" a leendő neveken, már fiatal lányként is álmodoztam a leendő névről:) Szóval most ez amolyan "csak érdekel" kategória, hogy Téged zavar-e, ha a megtetszett név túl gyakori-e? (Nekem amik jelenleg tetszenek az a Nikolett és a Dávid)



Valamint egy másfajta, hogy elneveznéd-e a leendő gyermekedet olyan "magyarosan", pl Erzsébet vagy Mihály? :)


2015. máj. 12. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

nálunk döntő volt hogy ne legyen nagyon gyakori. az hogy ismert a név nem zavar, de nekem a Bence név tetszett....a férjem mondott egy nevet és az lett. nem sokat gondolkodtam rajta. igaz felmerült még pár név de maradtunk az első megérzésnél :)

a nagyon magyar nevekkel nincs bajom, de pl ez a kettő pont nem tetszik :)

2015. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem, engem nem érdekelt a gyakoriság, vagyis nem zavart. Anna lett a lányom, az volt a legtöbbet adott név abban az évben. Lehet millió gyerek ilyen néven, az enyém akkor is egyedi és nem a neve miatt. Mellesleg ennek ellenére a környezetünkben egyetlen Anna sincs.

Erzsébet és Mihály épp nem tetszik, de nem amiatt, hogy magyaros. Én úgy választottam nevét és most is úgy tennék, hogy a vezetéknevhez illő, egyértelműen a nemére utaló, nem túl extravagáns név Legyen,

2015. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem kizáró ok. Meg az is, hogy ha van már olyan nevű személy a családban. Na, akkor szóba sem jöhet.


Régies nevek, hááát, az Ilona szép, de nem, alapvetően nem ilyen nevekben gondolkodtunk, szóval nem.

2015. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A nagyon ritka nevek általában mesterkéltek, izzadságszagúak, ezért nem tetszenek. A túl gyakoriak viszont nem praktikusak, pont mert túl gyakoriak. Úgyhogy igen, nálam végülis mindkét véglet kizáró ok. De ezersze inkább Erzsébet mint Zamira.
2015. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól utána kell nézni, hogy mi is valójában a gyakori, ha azokat kerülni akarja valaki, mert most újra kezdenek "feljönni" a régen gyakrabban adott nevek, mint pl. Piroska, Lóránt, stb. De a néhány éve még kuriózumnak számító Benett és hasonló nevek sem ritkák már.


Nekünk szempont volt, hogy ne legyen gyakori a keresztnév, de csak azért, mert a vezetéknevünk rendkívül gyakori, és a férjem is pl. X.Y.II. a munkahelyén, ami azért nem szerencsés. De nem extravagáns külföldi hangzású nevet választottunk, nem is "ősmagyart", hanem olyat, amit régebben gyakrabban adtak, ma ritkán, ilyen értelemben az Erzsébettel lenne egy kategóriában.


Nekem egyébként ezek a nevek kifejezetten tetszenek, pl. a Mihály Misiként nagyon aranyos egy kisfiúnak, és ez a név egy felnőtthöz is illik, bármilyen területen.

2015. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egyetlen kizáró ok,ha van már a családban.Az hogy milyen gyakori,nem érdekelt se a férjemet,se engem.A kislányunk Kamilla,bár a környezetünkben egy sincs,mégis tudom,hogy elé gyakori,de attól még tetszett nekünk.
2015. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi kifejezetten ritka nevet választottunk, ami mégsem nevetséges. De ez tetszik, ha gyakori név lenne ami egyedül tetszik adtuk volna azt is.
2015. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Adrienn0122 ***** válasza:
100%
Nem zavar a gyakoriság, szerintem nem attól lesz egy gyerek egyéniség, hogy ritka nevet kap.
2015. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Minket nem érdekelt az h gyakori. Fanni lett a kislányunk. Sokan mondják h ez gyakori, mi környezetünkbe 1 van de vele kb sose találkozunk. Kisfiunk Bence lesz most, ez tetszik mindkettőnknek. Inkább olyan nevet kerültük ami van a családba, de onnan egyik se tetszett egyikünknek sem.

Nem a nevétől lesz különleges egy gyerek sztem.

Nekem nagyon nem tetszenek amiket mostanság adnak, sokszor azt se tudni h fiú vagy lány név.

2015. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Nem lett volna kizáró ok, de szerencsére az a név, amit mi a kicsinknek választottunk, egyáltalán nem gyakori. Anyósom után Lenke lett a kislányunk, az első neve pedig Ágnes. Ha minden második gyereket így hívnának is ez lenne a kicsink neve! :)
2015. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!