Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 hónapos kisgyereket vinnéte...

20 hónapos kisgyereket vinnétek e magatokkal?

Figyelt kérdés

Szeptember 29.-én 2 hétre Malajziába utazunk. Pár napot Kuala Lumpurban leszünk, majd egy szigetre utazunk. Kisfiunk akkor lesz 20 hónapos. A kora alapján a javasolt védőoltásokat megkaphatja.


Ti elvinnétek? Volt már anyósoméknál egy hétre, illetve az én szüleim és a tesóm is vitte már nyaralni egy-egy hétre. Ennél hosszabb időt még nem volt nélkülünk. Ezeket jól viselte, jól érezte magát. A nagyszülőkben és tesómékban is százszázalékosan megbízom.


Viszont a két hét lehet túl sok lenne neki. Másrészről elképzelhető, hogy nehezen viselni az időeltolódást a magas páratartamot és azért mégis egy egzotikus ország. Európán belül gondolkodás nélkül vinném magammal.


2015. máj. 13. 10:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
-e
2015. máj. 13. 10:14
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

De miért nem olyan helyre mentek nyaralni, ahova őt is magatokkal vihetitek?

Én nem vinném el.

2015. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Ha már ilyen sok időt eltölt nélkületek alig 2 évesen, akkor mi a kérdés? Én nem vállalkoznék ilyenre, de van, aki simán viszi a gyereket. Nálunk együtt nyaral a család.
2015. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Biztos nem vinném. Neki sem lenne jó és ti sem tudnátok kikapcsolódni.
2015. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Olyan helyre is megyünk nyaralni, szerencsére viszonylag gyakran megtehetjük.


Az, hogy ilyen sok időt tölt nélkülünk, igen, lehet ez valakinek sok. Háromszor volt el nélkülünk egy hetet, illetve többször egy-egy hétvégét. Amikor pici volt 4,5 hónapos egy éjszakát anyukáméknál hagytuk muszájból, (Én kórházba kerültem, a férjem pedig külföldön volt munka miatt) az volt az első ami a körülményekhez képest nagyon jól sikerült. Mivel szívesen megy, örülnek ha ott van én is szívesen engedem és ez egyelőre mindnekinek jó, így számomra természetes, hogy hadd menjen. Ha nem így lenne nyilván nem engedném. Másrészről eddig ha bárhol volt nélkülünk nagyon rövid időn belül érte tudtunk volna menni, vagy hazahozták volna ha gond van, de nem volt rá szükség.


Az meg, hogy miért Malajzia? Még egyetemistaként egy beszélgetés során szóba került és a férjem (akkor még csak szerelmem) említette, hogy a 30. szülinapján oda szeretne utazni. Akkor kezdtem el gyűjteni rá a pénzt, hogy én elviszem még az ösztöndíjamból és diákmunkából. Ez 7 éve volt. Azóta tervezem ezt az utazást.

2015. máj. 13. 10:39
 6/23 A kérdező kommentje:
Igaziból inkább hajlok arra, hogy maradjon itthon, de onnét nem tudunk csak úgy hazaugrani ha baj van.
2015. máj. 13. 10:40
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem vinném. Legyen ez akkor nektek egy kikapcsolódás, kettőtöknek. A gyereket ne rángassátok, hagyjátok szépen otthon.
2015. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Mi baj lehet, amiért haza kell szaladni? Belázasodik? Felnőtt emberek a nagyszülők is, el tudják vinni orvoshoz, ha beteg.

Ha meg sír utánad - mire hazaérnétek, már rég lenyugszik.

Nem is értem az egészet. Én aztán bömbölhettem nyári táborban, hiába voltam másfél órányi autózásra, értem aztán nem jött el anyám, hiába kértem.

2015. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem, de minden rosszindulat nélkül: én nem is terveznék be ilyen utazást, ha 20 hónapos a gyerekem.
2015. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nyilván nem arra gondoltam ha belázasodik vagy ha sírdogál, esetleg hisztizik. De azt nem tudhatom ennyire előre, hogy nem lesz e éppen nagyon anyás. Most 3 hétig matrica volt. Egy pillanatra nem lehetett letenni még apukám sem érdekelte aki a legnagyobb kedvenc. Erre tegnap benézett a tesóm mikor indult volna megfogta a kezét és integetett nekünk, hogy pá. Reggel átnéztem hozzájuk, hogy hátha hiányzom le se tojt.
2015. máj. 13. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!