Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Perverz, szadista gyerekdalok,...

Perverz, szadista gyerekdalok, mondókák?

Figyelt kérdés

Egy éves a gyerekem, mióta bele kellett ásnom magamat a népdalokba, mondókákba, rendre fennakadtam, hogy ejha, milyen szadista mondókák vannak.

"ég a házad", "leszakadt a pajta", "doktor bácsi, ne gyógyítsa meg, mert a mókus újra fára megy (törött lábú mókus))", "se füle, se farka", "vak varjúcska", stb.


Erre a cikkre most bukkantam, kommentben másolok be néhány kevésbé ismert versszakot, ha valakinek nincs kedve végigolvasni az egészet.

Mit gondoltok róla?

[link]


2015. máj. 14. 21:07
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

"Ürge van a gödörbe,

nincsen aki kiöntse.

Megállj ürge jól kiöntlek,

hazaviszlek megeszlek.


Eszembe se jutott ezt 6 évesen perverz módon érteni, de ha az óvónéni megtanította volna a következő négy sorát, mindjárt másképp láttam volna a helyzetet. Azért egyet s mást már akkor is tudtam az életről…


Ürge van a gatyába,

nincsen aki babrálja,

Szegény ürge hol lelapul, hun föláll,

míg egy tisztességes lyukra rátalál."


Hej, Dunáról fúj a szél,

szegény embert mindig ér

Dunáról fúj a szél.

Ha Dunáról nem fújna,

ilyen hideg se volna

Dunáról fúj a szél.


Hej, Dunáról fúj a szél,

feküdj mellém majd nem ér,

Dunáról fúj a szél.

Nem fekszem én kend mellé,

mer nem leszek a kendé,

dunáról fúj a szél.


Hej, Dunáról fúj a szél

feküdj mellém majd nem ér,

dunáról fúj a szél.

Nem fekszem én kend mellé,

mert túl rövid a kendé,

Dunáról fúj a szél.


Hej, Jancsika, Jancsika,

mért nem nőttél nagyobbra,

Dunáról fúj a szél.

Nőttél volna nagyobbra,

Lettél volna katona,

Dunáról fúj a szél."

2015. máj. 14. 21:08
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Katalinka, szállj el!

Jönnek a törökök;

Sós kútba tesznek,

Onnan is kivesznek;

Kerék alá tesznek;

Onnan is kivesznek;

Ihol jönnek a törökök,

Mindjárt utol érnek!


nálam ez a favorit.. gyerekként csak énekeltem, mert aranyos a ritmusa :)

2015. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Győri kanász a dombon Játszik a botjával
2015. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen, ez hirtelen nem ugrott be, de illik a felsorolásba :)
2015. máj. 14. 21:14
 5/27 A kérdező kommentje:
Na, általam nem ismert is van. GYűlik, gyűlik, köszönöm a második hozzászólónak is!
2015. máj. 14. 21:14
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Erről nekem mindig ez a vicc jut eszembe:


"Egy család kiköltözik az USA-ba, a kisgyereket beadják az oviba. Az első szülői értekezleten az óvónő mondja az anyukának:

- Vigyék el pszichológushoz a gyereket, megmagyarázhatatlan kegyetlenség, agresszivitás látszik rajta.

- Miért, mit csinált?

- Égő csigát rajzolt - mondja az óvónő.

- Égő csigát? De hát ez igen egyszerű. A magyar gyerekek a csigát így hívogatják ki a házukból: Csiga-biga gyere ki, ég a házad ideki...Talán volt más is?

- Hát, mindenféle sérült madarakat rajzol, például a múltkor egy vak madarat - így az óvónő.

- Hm, hogyan? Ja, igen. Ön nem hallotta azt a kedves magyar mondókát, hogy Csip, csip, csóka, vak varjúcska?

- Na, jó. De a csonka tehén mégiscsak durva.

- Csonka tehén? Hm,..Ja, igen. Egy nagyon helyes kis dalocskánk van: Boci,boci tarka, se füle, se farka...

- Mondja, kedves anyuka, semmi vidám, kedves dalocskát nem énekelnek a magyar gyerekek?

- Dehogynem. Ott van például a Süss fel nap, fényes nap, kertek alatt a ludaink megfagynak..."



Amúgy nem vagyunk nagyon elvetemültek, mert más nemzeteknek is megvannak a maga régi, sokszor szörnyű gyerekdalocskái és meséi. Valahogy a szellemvilág sokszor visszaköszön a mesékben, és bizony a szexet is megénekelték már párszor finoman, mert régen ez még úgy hangzott, hogy feláll az ürge a gatyában, ma meg belehallgatsz egy rap szövegbe, és sokkal durvábban juthat a gyerekek fülébe, hogy mi, mit is jelent...

2015. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Én a Katalinka szállj el végét így ismerem/tanultam gyerekkoromban:

"Imhol jönnek a törökök, mindjárt agyonvernek."

2015. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
így is nagyon barátságos a vége :)
2015. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem a gyerekek ezt nem érzékelik, nem igazán úgy értelmezik mint már mi felnőttek. Mesékkel ugyan ez a helyzet.

Pl gyerekként imádtam a Csipkerózsikát most felnőtt fejjel elkezdtem nézni és konkrétan 5 perc után kikapcsoltam mert féltem...


De szinte minden mesében ott a brutalitás, erőszak és a régiekre gondolok mint pl Piroska és a farkas, Jancsi és Juliska és még sorolhatnám

2015. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A bociboci nem brutális. A szexről szól.

Pont most olvastam egy cikkben.

2015. máj. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!