Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha idén táppénzre megyek, a...

Ha idén táppénzre megyek, a gyedbe beleszámolják a táppénzt is, vagy csak a kereseteim alapján számolják ki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem számított bele, így a tgyás-nél havi 50 e ft-ot vesztettem.

Nem volt meg a 180 napom, amibe csak a munkanap és szabi számít bele, a táppénz nem.

Hiába van 10 év folyamatos munkaviszonyom, az adott évben nem volt meg a táppénz miatt a 180 munkanapom.

Nézd meg az oep oldalán. szívás, de ez a rendszer.

2010. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek: ez b.romság!

A táppénz valóban nem számít bele, de ha folyamatos munkaviszonyod van, akkor nem csak az előző évet nézik a 180 nap szempontjából!

Ha az előző évben nincs meg a 180 napod, akkor a szülés előtti 2 év során BÁRMIKOR legyen 180 napod összesen, így szól a törvény. Úgyhogy emiatt nem vesztettél egy fityinget se, az tuti!!!

De a táppénz valóban nem alapja a tgyásnak.

2010. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel konkrétan megtapasztaltam, tudom mit írok. Írtam az OEP vezetőjének is kérelmet, de azt mondta, hogy ez a tv. nem tehet semmit és igenis buktam havonta 50e ft-ot, ha nem hiszed számolj utána.

Folyamatos munkaviszonyom van immár 10 éve, 2009. januárban szültem, 2008. júniustól voltam táppénzen-ebben az évben nem volt meg a 180 munkanapom.

Fizetésem fixen havonta: br. 220.000 Ft

Tgyás, amit kaptam: br. 100.100 Ft

gyed tavaly: 100.100 Ft

azaz a minimálbér 2x-e és nem a jövedelmem volt a számítás alapja.

Kérlek ne barmozz le, ha nem tudod mi a helyzet.

2010. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

MEgint az 1. vagyok.

Menj le addig, amíg a tgyás összegének megállapításához eljutsz és meglátod kinek van igaza:


[link]

2010. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na ez most már engem is érdekel. én is úgy tudom ahogy 2. írta. de hiányzik a link vége, kérlek illeszd be mégegyszer.
2010. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell beilleszteni mégegyszer, sikerült megnyitni.
2010. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Utána jártam a dolognak! A táppénzt és a tgyást az én esetemben 2009 alapján számolják ki. A gyedet 2010 alpján, mivel azt ugye már 2011-ben kapom. De ki lehet játszani a dolgot, ha 2010-es évben nincs meg a 180 nap, akkor az előző évit veszik vagy a minimálbért, de ha jobb volt a kereseted, akkor az alapján számolnak! Ezt mondták az oepnél!

2010. febr. 27. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!