Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy illik a Nagy vezetéknévhe...

Hogy illik a Nagy vezetéknévhez az Ármin név? Nem fura? Gyakori névnek számit?

Figyelt kérdés
Nemsokára megszületik a kisfiam és még nem döntöttük el a nevét, tetszik még a Dominik név is, ez gyakori név, legalábbis ezt olvastam róla, és szeretnék valami szép de nem túl gyakori nevet választani.
2015. máj. 20. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Dominik valóban gyakori, így a Nagy vezetéknévhez valóban jobb egy ritkább név. Nehogy az osztályba legyen még egy olyan nevű :)

Ármin szerintem ritka, egy ilyen kisfiút ismerek, szép név.

2015. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleve nem tetszik, lányos hangzású és szerintem a vezetéknévhez sem illik. Ha kimondom, akkor nekem elkülönül úgy, hogy "na gyármin". Ráadásul benne van az, hogy gyár. Amúgy biztos ritka név, de én ismerek ilyen nevű gyereket, Dominikot meg egyet sem.
2015. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szép név az Ármin, de én nem adnám. Egyrészt az említett "gyár" miatt, és mert felénk elég sok nem magyar adja ezt a nevet a gyerekének. Dominik nem rossz. Mi is Nagyék vagyunk, nekünk a Márton név tetszik, bár úgy néz ki, nem kell fiúnévben gondolkodnunk. :)
2015. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Szeritnem nem lányos, szerintem sokkal furább mikor valaki Szabina és Szabi a beceneve (ma hallottam pont egyet) miközben a Szabolcsnak is az, meglepő volt hogy egy lány fordult meg a Szabi névre. pedig tényleg beceneve annak, csak fiúba gyakoribb.

Add azt ami neked jobban tetszik, nyilván akinek amúgysem tetszik az Ármin név úgyis leszavazza.

2015. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Szeretem az Ármin nevet, úgyhogy én adnám. Ritka esetleg még az Aurél és Andor, azok kicsit hasonlítanak.
2015. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, több név is van ami tetszik, de ez a kettő a legjobban.
2015. máj. 20. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Dominik jobban hangzik szerintem is a fent említett okok miatt, és azért is mert 3 szótagú.

(Egyébként tavaly a Dominik a 10., az Ármin a 61. leggyakrabban adott fiúnév volt.)


Egyéb többszótagú névjavaslat (nem mind ritka, de ez egyébként is helyileg változhat):


Nagy Alexander

Nagy Nikolasz

Nagy Benjamin

Nagy Barnabás

Nagy Krisztián

Nagy Levente

2015. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tetszik az Ármin, de én sem adnàm a vezetéknév miatt ("gyár"). A Dominik is tetszik és igazából egy kisgyereket sem ismerek ezzel a névvel, csak egy 16 évest, szóval annyira nem lehet gyakori :)
2015. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!