Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig illik külön mosni a...

Meddig illik külön mosni a baba ruháit? Meddig kell babának való mosószert, öblítőt használni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt mondják 1 éves korig kell külön mosni. a mosószert nem tudom
2015. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
állítólag 1 éves korig, nekem 1,5 éves a lányom, de még külön mosom, és mivel nagyon érzékeny a böre mosószert is külön használok.
2015. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi sose mostuk külön, babamosószert egy csomaggal használtunk el, öblítőt sensitivet használok azóta is.
2015. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én addig mosom külön, amíg a baba ruhái fehérek-sárgák, mert mi kevés ilyet hordunk. Ha már színeseket fog, akkor együtt mosom a miénkkel.


Ugyanazt a mosószert használom, de öblítőt nem, mert nem tetszik a gondolat, hogy egy vegyszert egy másik vegyszerrel öblítsek ki a ruhákból. Nem tetszik sok mű illat se, az agyonparfümözött öblítők illata. A ruháknak így visszafogott mosószer illata van. Időnként ecettel öblítem ki a ruhákat, úgy is nagyon friss az illatuk.

2015. máj. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem mostam külön (Hozzáteszem, hogy nem kifejezetten koszosak a mi ruháink sem. Gondolok itt arra, hogy a párom nem autószerelő, hogy tiszta olaj, zsír, korom legyen a ruhája, nincs kertünk, nincsenek állataink hogy sárosak és állati ürülékkel szennyezettek legyenek. Én itthon vagyok a lányunkkal, apa pedig irodában dolgozik). Mosószernek soha nem vettem nagy marketinges "baba" mosószert, öblítőt (amik semmivel sem bőr és bababarátabbak, mint az általános mosó, öblítőszerek), a mi ruháinkat is mindig allergénektől mentes ökomosószerrel mostam és ecettel öblítettem.
2015. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Babamosószert sosem használtam, külön addig mostam, amíg el nem kezdte felfedezni a világot. Amikor már kúszott, nem láttam értelmét külön mosni a ruháit.
2015. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én külön mosom. Szerintem 1 éves koráig...

De már az elején sem vettem külön baba mosószert. Öblítőből nagyon keveset teszek a baba ruháira. az is szenzitiv.

2015. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én sose mostam külön, csak ha kakás dolgai voltak..

öblítőt mondjuk minimum egy éves koráig nem fogok használni, amúgy is mosógélezünk, ahhoz meg nem kell.

2015. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sztem ez nincs "meghatáozva".



Inkább ki h szereti csinálni.


14 hónapos a kislányunk én külön mosok neki, amúgy is heti 1x mosok neki és az ki is ad majdnem egy adagot. Én jobban szeretem neki külön babaprogrammal.

2015. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mosom külön a ruháit. Öblítőt nem használunk, mert többet árt, mint használ. Helyette inkább pár csepp természetes illóolajat (ilang-ilang, jáznim...)cseppentek a mosószerbe. Mosószerből is csak minimális mennyiséget használok (fél kupak), inkább mosószódát teszek a ruhákhoz. Ez teljesen bőrbarát, a mosógépet is rendben tartja a vízkőtől és teljesen környezetkímélő.
2015. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!