Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó a babának a fürdető...

Mire jó a babának a fürdető sapka, hiszen a fejét is meg kell mosni fürdetésnél, és miért határozzák meg a cumisüvegeknél, hogy a tejhez üveg cumisüveg kell, és a teához műanyag cumisüveg?

Figyelt kérdés
2008. aug. 31. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A cumisüvegről tudok nyilatkozni. : a tej az nehezen kipucolható dolog, ezért kell hozzá az üveg mert azt könnyebb tisztítani és az üvegmosó kefe nem karcolja, de én műanyagot vettem, majd meglátjuk. A babateák még nem fognak annyira, ezért jó a műanyag is, de később az is beszínezheti a műanyag cumisüveget.Kicsit érthetetlen, de majd kitapasztalod..úgyis több fog kelleni és ha nem jön be akkor következőre veszel másmilyet.

A fürdetősapkát nem tudom még nem is hallottam, lehet hogy érzékeny fejbőr miatt kell??

2008. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a fürdetősapka azért kell hogy ne menjen a szemébe a víz, vagy ha pl nem mossák meg aznap a fejét ne legyen vizes a haja. Én ezekre gondolok.

A cumisüvegről annyit, hogy én vettem üveg cumisüveget tejnek is teának is, meg vettem műanyagot is.

A tejest az elején eltörtem egy forralásos fertőtlenítés után. Így maradt a műanyag.

Az üveg teásüveg tovább bírta, de aztán az is vhogy így járt. Úgyhogy jött a műanyag.

Amúgy teásnak simán megfelel a műanyag, meg ha a baba nagyobb lesz praktikusabb is, mert ha eldobja nem törik szét.

A tejhez azért szoktak üveget ajánlani, mert sokkal jobban fertőtleníthető. A műanyagban jobban eltárolódnak az anyagok hiába vannak fertőtlenítve. Illetve sok forralásnál meg csúnyák is lesznek.

A felmelegített tejet, tápszert nem jó sokáig szobahőmérsékleten, melegen tartani, mert elszaporodnak benne a bacik. Ezért kell az előre elkészített tápszert is hűtőbe tenni felhasználásig, illetve a lefejt anyatejet amint lehet hűtőbe tenni szintén felhasználásig, igaz ez utóbbi is csak 24 óráig jó. Úgyhogy ez utóbbit le kell fagyasztani, ha nem lesz felhasználva. De ezt biztos tudod.

A meg nem ivott tápszert ill. még az anyatejet is jobb kidobni, mert állítólag a nyál már belekerül és így ebben is elszaporodnak a bacik.

Ja és még mondok egy érdekeset. Az én párom csak üvegpohárból hajlandó inni, mert a műanyagot ő nem érzi tisztának, hiába van kimosva. A műanyag dolgokat jobb egy idő után kidobni és venni helyettük újat.

2008. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az üvegbe nem büdösödik bele a tej, a műanyagba viszont egy idő után igen. Legalább is, ha nincs azon nyomban kimosva. Én egyszer este elfelejtettem a mosogatóba tenni, és reggel már büdös volt, a cumisüveget is háromszor mostam el, mire nem volt szaga. A műanyag valahogy jobban befogja ezeket a dolgokat. Az üveg nem.
2008. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Azt tapasztaltam, hogy üveg cumisüveget nem is olyan könnyű találni. Tegnap voltam a Brendonban és üvegből nem is találtam ott, csak műanyagból (igaz az eladóktól nem érdeklődtem). Üveg cumisüveget a sógoromtól "örököltük" tovább.
2008. szept. 1. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi üveg cumisüveget a Tescoban vettünk. Volt nagyobb, tejes és kisebb, teás is. Nézd meg!
2008. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Akkor megnézem a Tescóban.
2008. szept. 2. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!