Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műanyag vagy üveg cumisüveg?...

Műanyag vagy üveg cumisüveg? Miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak műanyag van, de az jó, mert párszor már eldobtam, és még nem tört össze :)
2011. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is műanyag van, nekem tökéletesen megfelel, mert én is dobálom, és később a babának is jobb, mert könnyebb és fel tudja emelni, meg tudja fogni könnyedén. Kislányom most 5 hónapos, és mindig saját maga akar inni, és naná, hogy párszor fejbe vágja magát vele, de mivel műanyag, ezért nem fáj neki annyira. :)
2011. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk is müanyag van, de...A minap adtam neki benne sütötökös almát (valamiért nem bir most kanállal enni! Nem tudom miért?) és teljesen befogta az üveget és a cumi részét is! Nem tudom miért?

Ugyhogy ugy gondolom hogy talán jobban lehetne tisztitani az üveget, de ha leejted összetörik, ha fejbe vágja magát véletlenül a baba akkor az fájni fog neki...!


Én le nem cserélném a MAM os üvegeit semmi pénzért:)

2011. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ecetes vízzel szoktam őket kifőzni néha. Minden foltot, vízkövet, bármit leszed róla! (második voltam)
2011. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

mi addig üveget használtunk, amíg sterilizálni kellett, vagyis én kifőztem

nem tudom, lehet hogy már műanyagból is van olyan mit ki lehet főzni, de annyi rosszat hallani mostanában a műanyagból hő hatására kioldódó vegyszerekről (pl BPA) hogy én biztonságosabbnak éreztem az üveget

de csak az elején, utána már mi is műanyagot használtunk (aventet)

2011. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csak műanyagot használunk.

A BPA egyébként csak akkor veszélyes, ha forrón öntjük bele azt, amit később a baba meginna, mert annak hatására válik ki belőle. Ha alapból fogyasztható hőmérsékletű teát, tápszert, vizet, stb. öntünk bele, akkor nincs gond.

(Kifőzni, sterilizálni is ugyanúgy lehet, mivel a kifőző vízbe távozik a káros anyag.)

2011. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kaptam üveget is, de továbbajándékoztam. Amilyen lyukas a kezem...

Aztán be is bizonyosodott, hogy egy párat már ripityára törtem volna. Így a műanyag simán túlélte.

2011. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes válaszadóval egyet értek(plussz vélemény:Az üveg hálásabb)
2011. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!