Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veszélyeztetett táppénzre...

Veszélyeztetett táppénzre kiír a nőgyógyäszom ha kérem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom arra hivatkozva nem írhat ki hogy a munkakörülményeimre hivatkozok, pl. Sokat kell ülnöm, ügyfelekkel foglalkozok ezért vannak stresszesebb napok, nem tudok akko felállni amikor én akarok, stb. Volt akit kiírt különösebb egészségügyi ok nélkül?
2015. máj. 30. 06:13
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Neharagudj de ezért veszlyeztetett táppénzt? :D El tudom képzelni mi lesz amikor szülsz...
2015. máj. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Édes Istenem....
2015. máj. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Remélem, nem. Semmi veszélyes nincs a munkakörülményeidben. Én is irodában dolgoztam, a szülés előtti napon is még. Közben otthon is elvégeztem a háztartási munkát. Egészséges kislányom született.
2015. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A nőgyógyász tudtommal csak javaslatot ad a háziorvosnak, hogy vegyen táppénzre.

Ha elég "laza" (nem törődöm) mindkét orvos, akkor bármi megoldható,

csak azt nem értem, hogy neked az miért jó, ha X hosszú hónapig tényleges ok nélkül csak a fizetésed 60 (rosszabb esetben 50 - ha nem dolgoztál eleget) %-át kapod csak meg???


Tényleg ennyire büdös a munka, hogy inkább bevállalod, hogy csak "zsebpénzt" kapsz érte?


Merthogy egy kis ücsörgéstől meg némi stressztől ugyan semmi baja nem lesz annak a gyereknek, az is fix!


Főleg az elején.

Persze idővel tény, hogy ez is kellemetlen lesz.


Most vagyok a 27. héten, és mostanra már valóban kezd "terhes" lenni a napi 8 óra ücsörgés (főleg trombózishajlammal) és a féléves zárással járó stresszt és a nekem ugyan nem "kötelező", de mégis kötelező túlórákat (könyvelőként dolgozom egy nagy cégnél) már én se akarom bevállalni, így majd ~31-32 hetesen én is "felállok" és lerakom a munkát, de ugyanez azért elég nevetséges lett volna az elején.

2015. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező nem írta hogy az elején van, lehet hogy már 30+ héten.... akkor jogos a táppénz igen, de akkor se veszélyeztetett.
2015. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez viccnek is rossz. Én ugyanezt csináltam, ügyfélszolgálat, irodai munka. A 37. hétig dolgoztam. A nődoki a 30. héten terhességi cukor miatt ki akart írni táppénzre, de én követeltem ki, hogy még véletlenül se. (Csak a diétát kellett tartanom, más oka nem lett volna a táppénznek.) Mondtam neki, hogy olyan munkám van, ami nem megterhelő, csak ülök és beszélek.


Nem mondom, hogy mindenki dolgozzon még 20 perces fájásokkal is, de azért a stresszre hivatkozva veszélyeztetett tp-ről beszélni, az kicsit erős.

2015. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Én is szeretnék majd eljönni, pedig irodai munkám van. De már volt 2 vetélésem és nem akarok kockáztatni, ha végre sikerülni fog... És a munkahelyi stressz szeirntem lehet olyan veszélyes, mint a fizikai megerőltetés.

Szerintem ezt az kismamákra kéne bízzák. Aki el akar jönni és otthon szeretne maradni kevesebb pénzért, az tehesse meg. Akivel meg minden okés és dolgozni akar, az dolgozzon.

2015. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy rendben zajlik a terhességed, nem vagy tényleg veszélyeztetett,mert hidd el,az annyira nem jó móka ám,mint gondolod. Én az első perctől itthon vagyok, mert volt két vetélésem, meg most is véreztem eleinte,meg végig barnáztam az első 3hónapot, így veszélyeztetett lettem, de ezerszer inkább dolgoztam volna napi 8órát egészséges terhesként , mint veszélyeztetettként 24-ben azon rettegjek, hogy elveszítem-e a babámat ismét, majd most 32 hetesen ágyhoz kényszerítve méhszájnyílás miatt azért rettegni,hogy ne legyen koraszülött. A veszélyeztetett táppénz nem azoknak van, akik nem akarnak dolgozni. A lányunkkal szerencsére nem volt semmi gond, vele a 8.hónapig dolgoztam. Most is így terveztem...
2015. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha magán nődokihoz jársz, általában bârmikor megírja a házidokidnak, hogy vegyen táppénzre, bármilyen ok nélkül, sztk- s nem fog.
2015. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es,

nem csak az sztk-s adhat ajánlást?

A magán még egy beutalót se írhat meg!

2015. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!