Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két Roma származásu ember...

Két Roma származásu ember örökbe fogadhat egy fehér gyereket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiféle törvény nincs arra vonatkozólag, hogy milyen származású ember milyet fogadhat örökbe. Ha megfeleltek örökbefogadó szülőnek (ami jelenleg sajnos többéves hercehurcával jár), bármilyen kisgyereket hazavihettek.
2010. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Feltéve ha talál...
2010. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze. Biztos van olyan gyerek, aki jobban jár vele, mint az állami gondozással.
2010. febr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Minden gyerek jobban jár azzal, ha családja van, mint az állami gondozással.

Mivel nem lehet szerencsére senkit bőrszín vagy származás alapján megkülönböztetni, így természetesen örökbe fogadhat.

De mondjuk nem értem, hogy miért akarnának/akarnátok fehér gyereket örökbe fogadni, amikor a roma gyerekek sokkal rosszabb helyzetben vannak, mert a magyar mentalitás miatt őket kevesebben hajlandók örökbe fogadni, ezért ha megnézel egy nevelőintézetet, tele van roma gyerekekkel...

2010. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is örökbe fogadhat, de sajnos nehezen fogtok kapni, mert még a fehér embereknek is roma babát adnak. Én sem értem, hogy miért nem adnak olyat amilyet szeretnél. És több évet is kell várni...

Szomorúak ezek a dolgok, sajnos :(

2010. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!