Művi meddővé tétel?

Figyelt kérdés

Lassan 22 éves leszek.Szeretném megcsináltatni ezt a műtétet.Nem tudom hogy jelenleg mi a szabály.

Okaim:A baráti körömből már mindenki terhes meg mindenkinek gyereke van.Én ki nem állhatom őket mióta anyák.Rosszul vagyok a gyereksírástól meg az egész nyavalyától.

Később se fogom meggondolni magam.Egyke vagyok és a szüleimen kívül rokonom sincs.Ebből azt akarom kihozni hogy én mindig el leszek egyedül és már gyerekként is utáltam a többieket.


2015. jún. 5. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják megcsinálni, mert fiatal vagy és nincs gyereked sem. Még reménykednek, hogy megváltozik a véleményed.
2015. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak ha elmúltál 40 éves és van három gyereked. Én még meg tudtam csináltatni 38 évesen, két gyerekkel. Akkor is adtak egy papírt, hogy menjek vissza fél év múlva, szóval még akkor sem egyből csinálták. Várd meg amíg nagyon nagyon szerelmes leszel, mert egy nő akkor kezd másként gondolkozni. [link]
2015. jún. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyen szabálya nincsen. Alaposan kikérdeznek, hogy biztos vagy-e benne, és aláíratnak egy papírt arról, hogy minden a te felelősséged.


Vannak visszafordítható módszerek - felhelyezett kémiai csapda, ami meggátolja a terhességet, amíg bent van -, de van visszafordíthatatlan, például a petefészek eltávolítása.


Tájékozódj erről a nőgyógyászodnál!

2015. jún. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Férfiaknál a művi meddővé tétel (vasectomia) feltétele a minimum 40 éves életkor, vagy 3 gyermek.


Igen, hatályos törvények szerint:


187.§ (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel egészségügyi indokból az érintett személy írásbeli kérelme alapján


a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és


b) tizennyolcadik életévét betöltött, cselekvőképességében bármely ügycsoportban részlegesen korlátozott,


c) tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes kiskorú, valamint


d) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen - ide nem értve a cselekvőképtelen állapotban lévő személyt -


személynél végezhető el.


(1a) A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el.


Tehát rád, mivel nem egészségügyi indokból kell a meddővé tétel, az (1a) rész vonatkozik. 40 év vagy 3 gyermek.

2015. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Hah... 22 éves vagy, libuska... 10 év múlva, ide fogsz irogatni te is, hogy milyen a hőgörbéd, meg van-e csík a teszten...
2015. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a szabály (1997.évi CLIV.tv): 187. §540 (1)541 A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel egészségügyi indokból az érintett személy írásbeli kérelme alapján


a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és


b) tizennyolcadik életévét betöltött, cselekvőképességében bármely ügycsoportban részlegesen korlátozott,


c) tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes kiskorú, valamint


d) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen - ide nem értve a cselekvőképtelen állapotban lévő személyt -


személynél végezhető el.


(1a)542 A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el.


[link]


Csináltasd meg külföldön.

2015. júl. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!