Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lívia, Lídia, Katalin, Hajnalk...

Lívia, Lídia, Katalin, Hajnalka-mi a véleményetek ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!7 hónapos lett a pocimban növő kislány és most fajult el a gyermekelnevezési-vita. Ebben kérek egy kis segítséget.

Páromnak a Lídia és a Katalin tetszik, de szerintem öreges mindegyik. Nagymamája miatta Hajnalka is esélyes.

Kompromisszumként a Líviát még elfogadnám- ez mennyire gyakori név? Ti mire/kire asszociáltok, ha meghalljátok?


A vezetéknév: Magyar-Farkas, talán ehhez is az első kettő közül illik valamelyik


2015. jún. 5. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a Líviára vagy Lídiára szavazok, a vezetéknévvel együtt egy elég komoly nevet kapsz, ami először furcsán hathat, de ha érett korba lép, akkor szerintem értékeli. A Katalin és a Hajnalka túl elcsépelt, és nem illik a vezetéknévhez.

Nekem egy Magyar-Farkas Lívia/Lídia komolyságot mutat, míg egy Katalin átlagosságot, a Hajnalka pedig kifejezetten sutává teszi.

2015. jún. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lídia


Gyönyörű név,és szerintem nem öreges. Inkább klasszikus, komoly, érett név, ami azért később meghálálja magát (pl. egy Eperkével szemben)


Ritkábban adják, talán picit " különlegesebb", mint a Lívia, de mindig is jelen volt, van, és lesz. :)Számomra pl. még az Anna és az Emma, amik amik ilyen örök klasszikusnrvek, mégis időről időre felkapják őket.

2015. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem tetszik, de a Magyar-Farkas Lívia a legszebb.
2015. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hajnalka és Katalin a mai gyerekek között szinte nincs is.

Lívia sem túl gyakori. Itt meg tudod amúgy nézni:



[link]

2015. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lívia és Lídia szép, Lívia egy fokkal jobban tetszik, jó a Livi becézés is :)

Katalin? Most ez komoly? Hajnalka se tetszik egyáltalán.

2015. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lívia nálunk is benne volt a pakliban, de sajnos a jelentése miatt kiesett (irigy, rosszakaratú). De ez persze nem kell, h számítson. Mondjuk, ezért lett tesóm is inkább Olívia. :) A Lídia is szép amúgy, kicsit tán keményebb hangzásvilággal, de szerintem nem öreges.A másik kettőböl inkább a Hajnalkát választanám.
2015. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Magyar-Farkas Lívia hangzik szerintem a legjobban.


A Katalin nem, de a Kata nagyon tetszik, mint keresztnév, viszont a vezetéknévvel túl Aaaaa-sra sikeredne, mint a Hajnalka.

2015. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Katalin nagyon szép. Lívia, Lídia vénkisasszonyos. Hajnalka meg prostis.
2015. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lívia.
2015. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!