Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjem Horváth Géza, én...

Ha a férjem Horváth Géza, én Horváth-Molnár Katalin lettem, akkor a gyerekünk lehet Horváth-Molnár Melinda? Nem hangzik furcsán ez a kötőjeles verzió?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

Igen lehet.

Bocs de két ilyen tucat névvel szerintem csak nyűg lenne neki az életbe. Főleg, hogy lány és egyszer talán ő is felvenné a férje nevét, miközben a sajátját is megtartaná.

2013. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem inkább legyen csak Horváth Melinda.
2013. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Ne szivassátok már szegény gyereket ennyi névvel...!
2013. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Szerintem jól hangzik a név, bár kicsit hosszú.
2013. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
a név kitalált, csak a kötőjeles verzióról érdekel a véleményetek
2013. júl. 23. 10:35
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet neki így is a vezetékneve. Nekem nem hangzik furcsán, a fiamnak is két vezetékneve van. Az övét mondjuk nem hivatalos helyeken rövidítjük (tehát pl. az ajtón a névtáblán kint van mindenkinek a neve, az övé a te példád mintájára csak "H. Molnár" vezetéknévvel van kint, vagy az ovis névsorban is ilyen formán), simán lehet így is használni, kivéve persze hivatalos helyeken.
2013. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

Kib*szás a gyerekkel mivel lány, ha férjhez megy akkor lesz pl. Kovácsné Horváth-Molnár Katalin? Fél év mire leírja a nevét.

Persze felveheti máshogy is a nevét. Kovács Katalni, Kovács Béláné.

2013. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem csak kicseszés a gyerekkel szemben.
2013. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Akkor lehet, ha a házasségkötésnél ezt a nevet adtátok meg, mint a közös gyermekek keresztneve. Volt ugyanis egy ilyen kérdés az anyakönyvi papíron...
2013. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
nem adnám így, mert ahogy egy előző válaszoló is írta, mi van ha a férje nevét is felvenné, meg a sajátját is megtartaná?
2013. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!