Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik nem oda mennek...

Anyukák, akik nem oda mennek vissza dolgozni, ahonnan eljöttek, melyiket választanátok, a stabil, jól összeegyeztethető munkahelyet vagy álmotokat?

Figyelt kérdés

Két megoldás között választhatok, és tanácstalan vagyok. (Mellékesnek tűnik, de a döntés szempontjából esetleg fontos lehet, hogy a férjem kiemelkedően jól keres, de nem tudom, merjünk-e erre támaszkodni.)


1. Az egyik lehetőségem, hogy olyasmit tanulok, amivel nagyon jól kereshetek utána, rugalmas a munkaidő, mindig otthon lehetek, ha a gyerekeknek szüksége van rám (3 van), és szeretem, bár nem a szívszerelmem a dolog, de elég jó. Nem utálnám csinálni, semleges, különösebb gondom nincs vele. Ha bármi történik, az én fizumból is megélünk.


2. Olyasmit tanulok, amire mindig is vágytam, de sosem volt rá lehetőségem. Drága is, és időigényes. Kötött a munkaidő, a fizetés nem valami csúcs, nagyon fárasztó, és ha gond lenne a jövőben, ebből a fizuból nem élünk meg öten, csak sok-sok év múltán. Viszont a személyiségemhez ez illik a legjobban, gyakorlatilag tényleg az álmom.


Mi a fontos? Az anyagi biztonság az én részemről is, és anya jelenléte rendszeresen a hétköznapokban otthon? Vagy az, hogy anya olyasmit dolgozik, amit szívből szeret és elégedetten jár haza munka után, még akkor is ha fáradt, és nem mindig ér rá? Mi a fontos a család, gyerekek szempontjából? Úgy érzem, el kell fogadnom, hogy bár idő és pénz lenne rá, nem jó megoldás az, amire igazából vágyom, csak az, ami anyagi stabilitást és biztonságot ad mindenkinek, de annyira nem a szívem csücske. Ti hogy látjátok? Én hajlok afelé, hogy elfelejtsem a 2. megoldást, és tegyem azt, ami stabil és fix. De vajon úgy is boldog lehetek majd? Vagy meg fogom bánni? Nem akarom senkire sem fogni a döntést, de 3 gyerek életéért vállaltunk felelősséget. Vajon megengedhetem magamnak a 2. megoldást?


2015. jún. 7. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
én az elsőt választanám. azt írod azzal se lenne bajod, de a gyerekekkel lehetnél és jól is keresnél. nekem egyértelmű a dolog.
2015. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valóban így van, ahogy mondod. Engem csak az bizonytalanít el, hogy két olyan szülő mellett nőttem fel, akik mindig többre/másra vágytak, mint amit csináltak, és sosem voltak igazán boldogok és elégedettek az életükkel, mert csak a pénzt hajtották folyton. Nekem ez gyerekként nem volt szimpatikus hozzáállás, és mindig úgy képzeltem el az életem, hogy majd olyasmit csinálok, amit szívből szeretek. De ez így pénzt és időt venne el tőlük, ami talán még mindig sokkal fontosabb, mint az én elégedettségem. Racionálisan az első megoldás a jó.
2015. jún. 7. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
1.
2015. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám a több pénz miatt.
2015. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha nem szorultok rá a pénzre a férjed miatt?

Mert értem én, hogy a pénz motivál, de amikor nem csak elég, de bőven elég van belőle, akkor is?

2015. jún. 7. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:
igen most elég. de mi rá a garancia hogy mindig elég lesz? hogy nem veszti el a munkáját, nem sérül le vagy betegszik meg? és akkor még mindig ott van a te fizetésed.
2015. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam épp ugyanez a kérdés. Visszamegyek a taposómalomba vagy amit idáig hobbinak csináltam, kevesebb pénzért. Én szerintem a másodikat választom. Csak egy életem van.
2015. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is az elsőt választanám, leírom, miért. Nekem a munka nem életcél, hanem eszköz, hogy legyen pénzem élni. Számomra mindig is a család volt az első helyen, és mindig is inkább a magánéletemben (értsd ez alatt a párkapcsolatot, családot, baráti kört, hobbikat, szóval mindent) tudtam igazán kiteljesedni. A munka lényegében egy kötelező dolog, nem utálom, de meglennék nélküle, ha nem kéne, nem csinálnám, annyi minden van, amivel elfoglalhatnám magam még, és százszor jobban élvezném, de ugye élni is kell valamiből. Szóval nekem az sokkal fontosabb, hogy olyan legyen a munkám, ami lehetőség szerint minél több időt vesz el az életem igazán lényeges részeitől, mint az, hogy minden másodpercét élvezzem (szerintem ilyen amúgy nincs, minden munkában van rossz is, bármennyire is szereted a szakmát).


Vagyok egyébként abban a szerencsés helyzetben, hogy kötetlen munkaidőben, 100%-ban otthonról dolgozom, elég normális fizetésért (nem kiemelkedő, de nem is rossz). Mióta ez van, azóta érzem magam olyan kiegyensúlyozottnak, mint soha előtte. Mindig van időm arra, amire akarom, hogy legyen, a gyerekemnek, férjemnek mindig itt vagyok, amikor szükség van rám. Ugyanebben a szakmában dolgoztam régen úgy is, hogy napi 12 órát távol voltam, akkor utáltam, nem volt életem, nem volt időm semmire, és még rosszabbul is kerestem. Most elvagyok vele, persze nem mindig van kedvem leülni dolgozni (kinek van?), de kell, úgyhogy nyilván megteszem. Én úgy érzem, hogy egy kicsit meghalnék belül, ha este éppen csak annyi jutna, hogy egy órát játsszak a gyerekemmel, majd fürdés és alvás, vagy ennyi se. A kényszerhelyzet az persze más, ott nem tudsz mit csinálni, de ha lehet választani, akkor mindenképpen az, ami több időt enged arra, ami igazán fontos. Szerintem.

2015. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"sokkal fontosabb, hogy olyan legyen a munkám, ami lehetőség szerint minél több időt vesz el az életem igazán lényeges részeitől, mint az, hogy minden másodpercét élvezzem"


bocs, elírtam, nyilván az akart lenni, hogy minél KEVESEBB időt vesz el:)


8-as

2015. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!