Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alabbi...

Mit gondoltok az alabbi nevekrol? Daniel, Armin, Emil, Florian, Alex, Krisztofer, Martin.

Figyelt kérdés

Ami fontos szempont, hogy Nemetorszagban is jol kiertheto es kiejtheto legyen.

Ki melyikre szavaz? Vagy valami mas otlet?


2015. jún. 11. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Egyik se tetszik.

Ha Németországban éltek, akkor azt válasszátok, ami a legkevésbé "kisebbségies"

2015. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem tetszenek a nevek! A fiam Alex (Mo.-on) de tervbe volt a Martin név is....

Talán az Emilt nem adnám.

Ami külföldön is jól ejthető szerintem: Alex, Martin (nem elfogultságból)


Az első válaszolót nem is értem, melyik kisebbségi név itt? esetleg a Krisztofer, de csak a magyarosított írása miatt szerintem!

2015. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Mit nem értesz? Ahogy a világon mindenhol, nyilván Németországban is vannak kisebbségi csoportok, akikhez esetleg negatív előítéletek társulnak. Ha olyan nevet ad a gyerekének, amit ilyen népcsoportok szoktak, akkor az elég nagy kiszúrás lehet a gyerekével szemben.
2015. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hu-ha elso, persze mindenkinek lehet velemenye, de ezekrol a nevekrol nekem sem a kisebbseg jut eszembe :)

Igen, Nemetorszagban is vannak kisebbsegek, kozte magyarok, szerbek, torokok, arabok...ha romakra gondoltal biztos vannak, de nem jellemzo es gondolom oket nem Danielnek vagy Alexnak hivjak..na de hadjuk

2015. jún. 11. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Summa summárum: adj német nevet neki! (ezt sugallja az első válaszoló) :)


2-es voltam.

2015. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Látom nem értitek. NEM romákról beszéltem. Kisebbségről, akihez negatív előítéletek társulnak abban az országban, ahol éltek (esetetekben Németo.)

Ha teszemazt Németországban a hobbit kisebbség közutálat tárgya, akkor ha te, annak ellenére, hogy nem vagy hobbit, csak szimplán tetszik a név, Frodónak nevezed el a gyerekedet, akkor a gyereked hátrányban lehet. Suliban meglátják a nevét az osztálynévsorban, ja igen, egy újabb Frodóka, hát ezzel nem érdemes foglalkozni...

2015. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ok ertem en, csak meg mindig nem ertem mi koze az egesznek ezekhez a nevekhez amit valasztottunk :D mivel ezek Nemetorszagban elo nemetek nevei is.... szoval rengeteg nemet nemetet hivnak igy...vagy torok nevre hasonlitanak?

Na mindegy, hagyjuk.

2015. jún. 11. 11:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Netorszagban kisebbsegi nevek pl. Aytac, Güneyt, Gülten, -szoval ehhez szerintem egyiksem hasonlit.
2015. jún. 11. 11:40
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
A Krisztoferen kívül mindegyik tetszik, főleg: Daniel, Florian, Armin, Emil
2015. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a Martin tetszik legjobban. :) Erőt sugárzó, karakteres, és nem is tucat.
2015. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!