Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csed számítása, ha új cég...

Csed számítása, ha új cég vett át, hogyan?

Figyelt kérdés

2012. òta tart a munkaviszonyom de a cég most megszűnt,egy másik vesz át ùgy,hogy egyetlen napig sem szakad meg a biztosìtottság. Viszont babát várok és a csednél olvastam egy olyan mondatot h a "a csed igénylésekor aktuális munkaviszonybol" számolhatò az ellátás. Ezt ùgy kell érteni,hogy ha ennél az ùj cégnél nincs meg legalább a 180nap akkor hiába dolgoztam előtte is folyamatosan,az összeg számìtásnál (nem a biztosìtottságnál!!) az már nem figyelembe vehető?!

Köszönöm?ha tud valaki segìteni,aki biztosan tudja a választ!


2015. jún. 14. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha teljesen új lesz a szerződésed, tehát nem jogfolytonosan vesz át, akkor igen csak az új munkahelyeden elért jövedelmedet veszik figyelembe. Vagyis ha nem lesz 180/120 nap bérezett napod, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap. Ez igazából akkor lehet gond, ha módjuk pótlék, prémium stb. is van az alapbéreden felül.
2015. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Van pòtlék bizony...

Erről a jogfolytonosságròl fogalmam sincs...

Egyébként akkor ha még 120naptára napot dolgozom és 180 naptári napon belül nem szülök,akkor rendben vagyok? Jòl értem? Vagy várjunk ha mondjuk a 181. Napon igénylem és abbol visszaszámolnak 3hòmapot akkor csak 90marad az ugy nem jo ugye? Teljesen belekavarodtam...

2015. jún. 14. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!