Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Reformátusoknál lehet 4...

Reformátusoknál lehet 4 keresztszülő?

Figyelt kérdés
Jövő hónap közepére terveztük a keresztelőt a kislányunknak. Pár napja elkezdődött egy értelmetlen harc a keresztszülőségért!Amikor a kislányunk megszületett és kezdtük tervezni a keresztelőt azt beszeltük meg a férjemmel hogy 4 keresztszülő lesz....A férjem nővére a férjével és az én bátyám a feleségével(hogy senki ne maradjon ki).Ezt közöltük is a családdal és azt mondtak rendben van.Egy pár napja a férjem nővére kiverte a balhét hogy első sorban nem lehet 4 keresztszülő csak 2 (1 pár) és hogy o nem hajlandó osztozkodni senkivel vagy o lesz vagy akkor nem hajlandó eljönni a keresztelőre. Én úgy tudom hogy a reformátusoknál lehet 4 keresztszülő vagy tévedek?????? Ti mit tennétek az én helyembe?

2015. jún. 15. 15:47
 1/5 A kérdező kommentje:
4 keresztszülőt úgy gondoltam hogy 2 pár.....kicsit hülyén fogalmaztam...bocs
2015. jún. 15. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 pár keresztszülő van, reformátusok vagyunk. Semmi akadálya nem volt, a mi lelkészünk azt mondta, hogy tőle bármennyi lehet.
2015. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugy van,hogy két pár, tehát 4ember, de az emléklapon csak egy-egy keresztelő szerepel (keresztanya-keresztapa).
2015. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenhol lehet több keresztszülő, de úgy tudom, megkérdezik, kit írjanak első helyre. Legalábbis a környékünkön így van.


Lányomnak 5 keresztszülője van, nekem 6...

2015. jún. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak egy ötletként kérdezem, ha nem kivitelezhető a 4 keresztszülő! Mi lenne, ha a férjed nővére lenne a keresztanya a bátyád meg a keresztapa? Legalábbis papíron! Nálunk is van hasonló a családban, mindkét párt egyformán keresztszüleinek tekinti a gyerkőc! :)
2015. jún. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!