Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba testvéreinek milyen...

Baba testvéreinek milyen ajándékot szoktak vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombatra buliba vagyunk hivatalosak. Párom unokatestvérének kislányának az első születésnapját ünnepeljük. (és leendő anyósomét is..)

A kislánynak már megvan az ajándék, egy kis ruhát és egy zenélős, nyomkodós játékot kap. (Leendő anyósomnak is meg van az ajándék)

Mivel nem nagyon vagyok otthon a témában, megkérdezném, hogy a kislány két bátyjának (egy 4 és egy 6 éves gyereknek) mit adnátok?


Nagyon hirtelen jött az egész meghívás, és időm se volt kigondolni rendesen mindent. Tudnátok nekem segíteni?

Olyan megoldás érdekelne, ami nem túl drága és időben be lehet szerezni. Máskor csokit vittünk, de az csak egy egyszerű látogatás volt. Szerintetek, elég lenne most is?


Most tartunk kb. 10.000 ft-nál, plusz a süteményeket is mi álljuk, ami még 6.000 ft. Amit szívem szerint vinnék nekik, már végképp nem engedhetjük meg sajnos.


2015. jún. 25. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami szinezo, kemenyfedeles konyv. Semmi exra, esetleg 1-1 tabla csoki.
2015. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én ugyan lányokhoz vittem, de meríthetsz ötletet :)

a 3,5 éves kifestő könyvet kapott, herecegnőset, amiben volt festék is (1800ft volt)

a 10 éves pedig bowling készletet (1300ft)

volt aki a kicsinek gyerekeknek való tányért hozott pohárkákkal, volt aki kis kötényt.

én egy 6 éves fiúnak már akár kis műanyag szerszámos készletet is vinnék. (nem 100 darabosat, amiknek húzós az áruk)

bár egyébként ha végképp nincs ötleted és kereted rá, akkor tökéletes a csoki is :)

sztem még egy kinder tojásnak is hihetetlenül tud örülni egy gyerek :)

2015. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére a gyerekek tényleg mindennek tudnak örülni. :)

Köszönöm szépen az ötleteket. Megnyugtattatok, hogy a csokival se fogok mellé, de azért megnézem van-e valamilyen kifestő nálunk. Nem volt túl nagy választék múltkor, kis városban élek, de hátha lesz. :) Ha nem, veszek nekik kis tányért pohárkával, az is aranyos ötlet. :) Ha az se lesz, akkor marad a csoki. Már holnap fogom tudni csak elintézni, mert szerintem nemsoká zárnak.


Köszönöm szépen, aranyosak vagytok. :)

2015. jún. 25. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy tanács: azért kérdezd meg, hogy szokás-e náluk a többi gyereket is megajándékozni, ha az egyiknek szülinapja van! Nem mindenhol szokták, nálunk pl. nem volt divat, ha a tesóm szülinapja volt, csak ő kapott ajándékot és fordítva. Nem volt ebből semmi gond, így szoktuk meg, értettük, hogy ez most a másik szülinapja. De ahol úgy vannak szoktatatva a gyerekek, hogy mindenki kap valamit, oda tényleg ajánlatos valami apróságot vinni.
2015. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod. Régebben úgy volt, mikor csak a két kisfiú volt meg, hogy vittünk a másiknak is valamit. Nem nagy dolgot,csak csokit. Anyósomék is szoktak vinni a másik kettőnek, ha megajándékozzák a harmadikat.

Azért is tettem fel a kérdést, mert ez egy nagyobb, 40+ fős összejövetel lesz, és hogy végül is elég lenne-e a csoki egy ilyen nagyobb bulira.

Persze, nekem se lenne furcsa, mert mi sem kaptunk mindig egyszerre a tesómmal. :) Csak itt meg a másik kettő biztos kérdezné, hogy nekik mit hoztunk. Na meg amilyen ritkán látom őket, így viszek, sőt barátomnak a keresztfia az egyik. :)

Na de megnézem holnap a játékokat, ha nem találok árban is megfelelőt, marad a csoki. Egyébként sajnos olyan család, aki nézi mit adunk,de nem jó értelemben. Fintorognak, stb. Ezért is kicsit ideges vagyok. Ha hamarabb tudjuk, félreteszünk annyi pénzt, hogy a másik kettő is korának megfelelő, tanulós játékot kapjon. Szerintem sosem volt olyanjuk. De holnap szétnézek. Köszönöm :)

2015. jún. 25. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha meghallgatsz egy tanácsot: magasról tegyél arra ahogy a szülők reagálnak!!

Szerintem egy ajándéknak nem arról kell szólnia, hogy mennyibe kerül!

egy kisgyereknek én pont azért szeretek ajándékot venni, mert azért a legtöbbjük még egyerűen örül annak, hogy kap valamit! Nem érdekli, hogy talán még az se nagyon, hogy mi az, csak a lényeg, hogy kapott valamit, sőt, az ára meg pláne nem érdekli még a kicsiket!!

Ha nincs rá épp keret, akkor nincs. Mindenki pénzből él, ha meg ezt ők nem értik meg, akkor vessenek magukra!

egyébként elgondolkoztam, hogy másoktól mit kaptak a lányok: volt aki gyurmát vett nekik (nem play doh meg egyéb drágaságokat) szerintem azzal egy kisfiú is elvan. Volt aki zsírkrétát, volt aki olyan nagy vastag beton krétát hozott nekik. Meg nyárra homokozó szettet (nem baj ha van már 4, mindig jól jön egy újabb, mert fogyóeszköz :)

és ilyen apróbb dolgokat szerintem megkapsz bárhol. Én falun lakok, de a százasban sok 'hülyeség' van, amitől egy gyerek meg tud szédülni :)

és még a vízipisztoly is eszembe jutott vagy a jó öreg plüssállat :)

2015. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Juj, tényleg! A gyurma meg a kréta sem jutott eszembe. :) Én mennyire elfelejtettem, hogy mikkel játszottam kiskoromban?! Ez is nagyon jó, köszönöm a tippet. Most már tán csak lesz miből választani. :) Nem is olyan drágák és elvannak vele. Kicsiként még egy műanyag cseréppel is eljátszottam. :)


Nem értem én sem az ilyen szülői reakciót, ők kicsit „furák” is. Sajnos a keresztelőre vett fülbevalót eladták, helyette vettek neki egy olcsóbbat, meg a babakocsit is, amit valaki más vett nekik. Nem nagyon foglalkoznak még a jó szándékkal se. Csakis a gyerekek érdekelnek engem is, ők ártatlanok mindenben. Ha tehetném, bármit megvennék nekik, ésszerű határok között. Kb havonta egyszer találkozom velük, de a kicsik tudják a nevem, nagyjából mióta tudnak beszélni, és mindig szaladnak hozzánk, ha megyünk. És nagyon okosak is.

Csak sajnos ez a buli is, tudom, hogy nem miattuk van, hanem mihelyt kicsit többet keres az apa, rögtön bulit szervez, hogy megmutassa ki ő.. Most is 40 fős, és a sütit is inkább mi álljuk, hogy legyen a messzebbről érkező rokonokat megkínálni egy kis édessel… na mindegy. Ők tudják. Csak elszomorít az ilyen.


Most már meg kellene tanulnom tenni a véleményükre és tényleg csak a kicsiket nézni. Köszönöm a sok-sok tippet és tanácsot! :)

2015. jún. 25. 19:24
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötleteket kaptam, örültek a srácok az ajándéknak. Csak szombat reggel tudtuk beszerezni, de meglettek. :) A kifestők nagyon lányosak voltak nálunk,úgyhogy mikor mentünk a buliba, tettünk egy kitérőt egy Tescoba. A kisebb kifestőt kapott, a nagyobb meg gyurmát. Voltak hozzá kiszúrók is. Örültek neki, cserélni is tudják, ha akarják.

Mázlink volt, hogy egyáltalán találtunk, különben maradt volna a csoki. :D 3000 ft körül volt a kettő együtt, majd kicsit spórolunk fizetésig, nem egy hatalmas összeg. Most örültem, hogy végül nem a csoki mellett döntöttünk, mert mindenkitől azt kaptak a fiúk, és kicsit hisztisek is lettek. :D Ezekkel jól elvoltak, amilyen aktívak, most szépen leültek. Köszönöm még egyszer az ötleteket.

2015. jún. 29. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!