Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magyar jogrendszer elfogadja...

A magyar jogrendszer elfogadja bizonyítékként az apasági DNS vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Apasági DNS vizsgálatot kért a gödöllői bíróság, hogy megállapítsák az apaságot, de a családgondozó azt mondta, hogy nem fogadja el a magyar jog, mint bizonyítékot. Igaz ez?

#jogrendszer #DNS tesz #apaság bizonyítása
2015. jún. 25. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság azt fogadja el, amelyiket ő maga rendeli el.

Viszont a vesztes fél fizeti a nem éppen alacsony költséget.

2015. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne fogadná el?

A családgondotó nyilván hülye, mint a rendőr aki azt mondta ha leesett a rendszámtábla csak ragaszd fel egy papírlapon a szélvédőre.

2015. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két esetben nem fogadja el. Az egyik, ha a bíróság által kijelolt intézetben, bírósági kéresre készült. A másik, ha lombik program eredménye a terhesség, ahol donor spermat is igénybe vettek
2015. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, ki hagytam a nemet az első mondatból. Tehát ha NEM a bíróság altal kijelolt intézetben készült, akkor nem fogadja el
2015. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit ők jelölnek ki azt elfogadják, amit nem ők, tehát nem hivatalos azt nem.
2015. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság kéri a DNS vizsgálatot, akkor el is kell, hogy fogadja. A családgondozó nem tudom, honnan szedte azt, hogy a magyar jog nem fogadja el, amikor jó pár ilyen per van évente, és az apaságot ugyanúgy DNS vizsgálattal bizonyítják. Nem akarom elhinni, hogy erről még soha életében nem hallott. Vagy lehet, hogy összekeveri valamivel, azt még el tudom képzelni.
2015. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés ami le van írva - és nincs valahol valami félreértés - akkor csatlakozni tudok az előzőekhez. Évekig voltam igazságügyi szakértők mellett titkárnő, sok ilyet gépeltem. Amit a bíróság kér ahhoz általában ki is rendelnek egy helyet, ahol elvégzik a vizsgálatot. Ezt a bíróság elfogadja. A gond akkor kezdődhet, ha nem az az eredmény, hogy 99,kilencvenakárhány %-ig biztos az apa (sohasem 100, mert lehet az illetőnek egy, a peranyagban meg nem említett ikertestvére, vagy nagyon pici mutációk miatt lehet különbség).

A családgondozó maradjon a család gondozásánál, hogy teljesen tisztességesen fogalmazzak.

2015. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!