Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bent maradt méhlepény darab...

Bent maradt méhlepény darab okozhat olyan gyulladást, hogy akár a későbbiekben szövődmények legyenek?

Figyelt kérdés
2 éve szültem. Rá 1 hónapra magas lázzal kórházba kerültem, Kikapartak, mert bent maradt egy darab a méhlepényből. Miután haza engedtek 2 napig még elég rosszul voltam. Most meg már másfél éve próbálkozunk egy újabb babával. 2 hete volt egy műtétem, méhen kívüli terhes voltam. Szerintetek ez a korábbi gyulladás, méhlepény ügy okozhatta a méhen kívülit? Ezen gondolkozok egy ideje.
2015. jún. 28. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdezz meg egy orvost, aki meg is vizsgál, mert itt maximum jósolni tudunk (arra meg ott vannak a vajákosok az asztotv-ben).
2015. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bent maradt méhlepény nem gyulladást okoz, hanem vérmérgezést és halált. Nálad a láz a vérmérgezés előjele volt és még idejében észrevették. Ha ez 2 éve volt és a jelek szerint túlélted, akkor ez már nem okoz szövődményt. A gyulladás okozhat hegesedést, ami miatt nehezebben eshetsz teherbe. De most olvasom, hogy 1 hónap után voltál lázas. Biztos, hogy a méhlepény miatt? Mert a vérmérgezés hamarabb kialakul.
2015. jún. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is hasonló gondom volt szülés után de én már egy héttel utána belázasodtam és kórházban kötöttem ki, egy hajszálon múlt a méhem. Most vagyok várandós a második babánkkal de simán összejött. Szerintem ha akkor helyrehoztak akkor nem lehet annak a szövődménye de ezt egy orvos tudná biztosra megmondani.
2015. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy volt, hogy szülés után 2 héttel kijött belőlem egy jó nagy valami. Kb. kisebb ökölnyi nagyságú. Nem alvadt vér szerű volt. Orvos azt mondta, hogy nincs gond. Aztán szülés után 4 héttel nagyon fájt a bal mellem és gyorsan be is lázasodtam. Elmentem a orvoshoz, hogy ez biztos mellgyulladás. Bent fogott a kórházba. Reggelre még jobban lázas lettem és már piros is volt egy foltban a mellem. Másik orvos reggel megultrahangozott, hogy oké, hogy mellgyulladás, de az infúziók ellenére miért nem megy le a lázam. Akkor mondta, hogy gyógykaparás következik, mert nem tisztult ki rendesen a méhem. Műtét után sokkal jobban voltam. Láz és mellfájás is megszűnt. Aztán haza engedtek és otthon még 2 napig elég rosszul voltam. baromira fájt a mellem, gyenge voltam, de lázam nem volt, így nem foglalkozott velem a doki............ Azt volt a válasza, hogy nehéz dolog a szoptatás......
2015. jún. 28. 14:14
 5/7 A kérdező kommentje:
saját orvosomból már elegem van. Annak idején ezt a dolgot nem vette észre, most meg a méhen kívülit nem. Pedig már nagyon rosszul voltam. Még mindig azt mondta, hogy bármi megtörténhet, lehet jó helyen van mégis...... idióta. Most készülök a Kaáli intézetbe. Júl. 15-re van időpontom.
2015. jún. 28. 14:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy abban a 4 hétben végig véreztem és kaparás után szűnt meg.
2015. jún. 28. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szeptemberben lesz 7éves a lányunk. Szülés után rosszul voltam, rá egy hetére már nem tudtam felkelni az ágyból, úgy rakták a picit mellém szopizni, 40fokos lázam lett,voltak kiesések, amikor nem tudtam magamról. Bekerültem a kórházba, fél órám volt, hogy megműtsenek,mert megindult a vérmérgezés. Műtét után azonnal jobban lettem. Utána a rákszűrésem sokáig P3volt,félévente kellett csinálni, de azt mondta az orvos, hogy nincs összefüggés. Utána mikor a lányunk 4éves volt, szerettünk volna tesót.pár hónap alatt összejött (kislányunk azonnal), de lett mellette egy nagy heamatóma, ami miatt 16 hetesen elvesztettük. Rá fél évre teherbe estem,egy héttel később megjött, utána egy év múlva ismét terhes lettem, de a 8.héten műtöttek, mert üres maradt a petezsák. Aztán rá fél évre ismét pozitív lett a teszt, szerencsére Ő velünk maradt,most vagyok vele a 37.hétben, viszont vele is végig barnáztam az első trimeszterben, majd a 31.héten kinyílt a méhszájam, szerencsére csak egy picit, nem is kellett vele feküdni, de a 35.hétben megindult a szülés, fájásaim lettek, 3napig voltam visszatartáson a kórházba, és most már várjuk, hogy kibújjon. De ezalatt a terhesség alatt minden létező gond előjött, az első terhességnél meg semmi bajom nem volt, teljesen probléma mentes volt az egész. Nem mondom, hogy köze lenne a mostani problémáknak ahhoz, hogy az első szülés után mi történt, mert már régen volt, de az biztos, hogy jót nem tett a méhemmel. Viszont most nagyon félek, hogy nehogy megismétlődjön.mondjuk most császárom lesz farfekvés miatt, és talán ott jobban ki fognak pucolni. Neked viszont nagyon szorítok, hogy minél előbb pozitív legyen a teszted.
2015. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!