Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a méhlepény teljes egészében távozott-e a szülés során? Ha bent maradt volna egy darab azt észrevették volna, mikor átnézték a lepényt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, hisz azért nézik át. De hallottunk már olyat, hogy vissza kellett menni az anyának, mert bent maradt valami és begyulladt.
2009. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A lepény átnézésénél észre lehet venni, ha bennmaradt egy darab, de te is észreveszed utána, hisz nem áll el a vérzés.

Miből gondolod hogy benn maradt valami?


Szülésznő/Védőnő

2009. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
9 napja szültem, és még mindig erős a vérzésem, igaz nem állandóan, hanem "hullámokban" felerősödik. Még a kórházban kijött egy nagyobb darab (kb 5*5 cm-es) ami alvadt véres volt, meg ilyen egybefüggő valami (mintha máj lett volna), ott azt mondták, ne foglalkozzak vele, örüljek, hogy kijött. Azóta nem volt ilyen, de megfordult a fejemben, hogyha az lepénydarab volt, akkor maradhatott még.
2009. júl. 22. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár mindenhol azt olvasni, hogy nem szabad alvadt vérnek távoznia szülés után, én bizton állítom elég gyakran távoznak hasonló, pontosan, ahogy te is jellemezted májszerű darabok. Nekem mindegyik szülésem után volt ilyen. Leginkább akkor, ha ülve szoptattam kicsi talán összenyomva a pocakom, olyankor a méhösszehúzódások hatására jobban is vérzik az ember, de nem tud ürülni, ugyanez van, fekvés után. Tehát inkább arról van szó, hogy vagy a hüvelyben, vagy a méhben meggyűlik a vér és úgy ürül ki, hogy már alvadt. Tehát emiatt nem kell aggódnod, ha méhlepény lenne ennyi idő után már lázas lennél és igen-igen rosszul! :)

Remélem megnyugtattalak! :) Amúgy 2-3 hétig a vérrzés normális, egy idő után már inkább csak este jelentkezik, majd szépen elmúlik.


Szülésznő/Védőnő

2009. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem most már tényleg nem tart sokáig.
2009. júl. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!