Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmehetünk egy kerti partyra...

Elmehetünk egy kerti partyra egy frissen lezajlott bárányhimlős gyerekkel?

Figyelt kérdés
A vendégek között lesz egy kismama, aki már volt bárányhimlős és egy 2 éves gyerek, aki viszont még nem volt. A fiamnál már "pörkös" állapotúak a pöttyök.
2015. jún. 28. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Inkább ne.
2015. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ne.
2015. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem, mert a kismama és a kétéves még megfertőződhetnek.
2015. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kismama már volt. A kisfiamon meg már lezajlott a himlő, tehát nem fertőz. Csak azért kérdezem, mert az arcán lévő pörkök elég riasztóak lehetnek.
2015. jún. 28. 09:07
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem vinném!

Ha teljesen rendbe jött volna belőle, akkor igen, de ha még tart a dolog, még ha szerinted már nem fertőző állapotban is van a dolog, akkor sem vinném.

És ha lemarad a kerti partyról, akkor mi van? Semmi. Viszont fordított esetben lehet te sem örülnél neki, ha valaki odavinné a taknyos gyerekét mondjuk, míg az anyuka elmondaná, hogy már ez csak a vége, előtte sokkal betegebb volt, már nem fertőz...

Hát jó, de valami baja csak volt...

2015. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehetsz biztos benne, hogy már nem fertőz. És az anyuka meg a kisfiú anyukája biztos félni fog, akárhogy mondod te, hogy már nem fertőz.
2015. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Megkérdezném a gyerekorvost.


Nálunk idén volt az oviban járvány, minden gyereket visszaengedtek akkor, amikor még látszottak a pöttyök. Ez kb 1-3 héttel a betegség megjelenése után volt, gyerektől függően.


A fiad mikor kapta el?

2015. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem akarok menni, mert tudom, hogy félni fognak tőle. Magyarázkodni meg nem akarok. Csak a többi vendég ki van akadva, hogy miért nem megyünk.
2015. jún. 28. 09:24
 9/17 A kérdező kommentje:

10 napja kezdődött nála és a buli ma lesz szóval orvost nem tudok megkérdezni. De az orvos nyaralni is elengedett volna minket, csak én nem vállaltam be.

Amúgy a 2 éves gyerekkel már a lappangási időszakban is találkozott a fiam. Szóval lehet hogy most meg ő "lappang".

2015. jún. 28. 09:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Én sem mennék. Ha véletlen el is kapja a gyerek, de nem tőletek, akkor is ti lesztek az örök hibásak.

Illetve kismama szervezetét se terhelném, mert attól függetlenül, hogy volt már egyszer, attól még ha elkapja, akkor is kell a szervezetének valamennyit "dolgoznia" a vírusokkal, ami legyengítheti.

A gyerekek biztos játszanának együtt,meg megfogják egymás után a játékot, ha csak picit is fertőz a gyereked, tuti elkapja a másik.

Illetve felénk most elég nedves, rossz idő van, lábadozó gyereknek nem a legjobb időjárás a kerti partyra szerintem.

Ha nagyon nem tudsz dönteni,h hívd fel a kismamát és a másik gyerek anyukáját megkérdezni, hogy mit szólnának? Ha beleegyeznek, akkor nem lehet utólag vita.

2015. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!