Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti (ha terveztétek a babát)...

Ti (ha terveztétek a babát) mennyi pénzt raktatok félre erre a szándékra? Volt egy bizonyos összeg amit félreraktatok, ha igen akkor meddig volt elég?!

Figyelt kérdés

#pénz #gyerekvállaláshoz
2015. jún. 28. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

15ezer volt alkalmanként az orvos, 100-at adtam szülés után, plusz a bejárás (alkalmanként kb 30-40 km csak oda).

A gyerek dolgait megúsztuk 100-ból, mert a babakocsit, és az ágyat pelenkázóval kaptam.

Ezeket félretettük, de a mindennapokra nem kellett, mert szerencsére nem számolom a napokat családiig...


Nyilván lehet ennél olcsóbban is, és drágábban, te tudod, mik az igényeid.

2015. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még csak tervben van, de gyűjtögetek. Félreteszek a fizetésemből. Egyelőre a kelengyekre elegendőt teszek félre, aztán majd többet is a hétköznapokra.
2015. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az eskuvo miatt így is félre volt teve nekünk, mondjuk önrész nek ha hazat veszünk. Közbe terhes lettem, ikrekkel. Január óta havi 40ezret raktam félre szepen gyűl de idáig kb 250 ezernél járunk a kiadásokkal plusz az autónkat is le kelett cserélni es nincsen meg meg a legzesfigyelo es 1-2 dolog. De minden pénzt megérnek :)


36 hkm :)

2015. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) Jó babavárást és egészséget! Nem felvágni szeretnék, de én 2éve gyujtogetek és eddig összegyűlt 1.160.000 Ft! plussz havonta a gyed... Azért kérdeztem hogy meddig elég ez?! kiságy meg ezek vannak, csak rucik meg drogéria termékek nincsenek...

Tényleg nem felvágni szeretnék!!!!!!!!!!! csak első babám lesz és nemtudom hogy havonta mennyiből jön ki...

2015. jún. 28. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Előre nagyon nem volt félrerakva, mert nem sokkal azelőtt újítottuk fel a lakást, hogy terhes lettem, elment arra a megtakarítás. A terhesség alatt viszont folyamatosan tettünk félre, amennyit csak tudtunk. Pontosan nem adtam össze, mert folyamatosak voltak a kiadások, de nekünk 500-600 ezer biztos elment. Első baba a családban, úgyhogy nekünk mindent meg kellett venni a ruháktól kezdve a babakocsiig, plusz komplett gyerekszoba berendezéssel, szőnyeggel, mindennel. Ebben az összegben mondjuk benne vannak olyanok is, hogy 4D ultrahang (2 db volt), magán genetikai ultrahang, a szülés ára fogadott dokival, egyéb vizsgálatok.

De biztos, hogy ki lehet ezt hozni olcsóbban is, ha nem kell mindenből új, nem csinálsz neki tök új szobát, meg kapsz ezt-azt a családtól (a nagyszülők azért nekünk is besegítettek kicsit).

2015. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Hogy a félretett pénzed meddig elég, az függ attól, hogy mennyi a bevételetek. Lehet, hogy hozzá se kell nyúlni, sőt, gyűjtögethetsz tovább. Arra mindenesetre bőőőven elég, hogy mindent beszerezzetek a babának, még akkor is, ha a kiságytól kezdve mindenből tök újat akarsz :)

Havi 50-60 ezerrel számolhatsz egyébként a gyerekre kb, lehet, hogy nem lesz annyi (ha anyatejes, nincs vele semmi gond, amiért pl gyógyszer kéne, ilyesmi), de az is lehet, hogy néha túllépitek ezt (új ruhák, egy kiadós megfázás, akármi), szóval ez csak egy átlag.

2015. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Drága dokim volt, mindből újat vettünk kb 1 millió ment el mire megszületett. 7-8 hónaposan kiszámoltam hogy pelenka meg tápszer,üveges bébi étel 40be volt havonta. Minőségi drága ruhái vannak, szezononként erre is elmegy egy százas legalább cipővel együtt. Jóval kevesebből ki lehet hozni ezeket a dolgokat, attól függ mik az igények.....
2015. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tettunk felre, mert nem tudtunk, megis mindene megvolt. Ferjem fizetesebol eltunk, majd a gyedembol plusz csp-bol. 10 ezer volt a doki, szules 20 ezer ugyeletesnek, mivel nem jott be a doki. Kisagyunk volt. Babakadat vettunk, pelenkazot hasznaltan, de nincd baja. Ruhak is turosak, de jo allapotuak. Nekunk nem kellett 1 millio a gyerekvallalashoz...
2015. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"remélem" nekem se kell...nem azért írtam. Még a ha telne rá...se vennék drága holmikat, főleg nem ruhát...mind kinövi, felesleges lenne!!!! Csak azt veszem meg ami nagyon szükséges, és mind középárban, semmi flancolás! Köszönöm a válaszokat!!! :) :)
2015. jún. 28. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Mire megszületett a gyerek, a terhesgondozàs, vitaminok, vizsgàlatok, szülés olyan fél millióba fàjt. Semmit nem kaptunk hasznàltan, mindent venni kellett, de pl. nem vettem pelenkàzószekrényt, csak egy lapot, meg egy olcsó ikeàs komódot, nem volt babaàgynemű-mert minek, csak lepedő meg kistakaró. Szoptattam az első fél évben, a gyerekre bőven elég volt a gyes, ruhàzni, pelenkàzni kellett csak, a popsikrém meg fürdető minimàlis ktg. volt.


Most a màsodiknàl 1m van félrerakva, de ez nem feltétlenül gyerek-keret, inkább csak likvid tőke. Fogok kapni gyedet, szerintem annak nagy részét félre fogom tudni rakni.

2015. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!