Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik verziót választanád,...

Melyik verziót választanád, ha a 3 év alatti kisgyermek és a saját érdekeid együttesen szeretnéd képviselni?

Figyelt kérdés

A verzió:

Budapest mellett agglomerációban, biztos munkahelyek helyben. Viszont: távol a család (nagymamák, testvérek), majdnem 4 órás útra laknak. Maximum havonta egyszer látják az unokát. Nincs bölcsöde, csak nagyon drága családi napközi vagy bébiszetter.


B verzió: Család mellé költözni egy városba. Lenne munkánk, de mégis kevesebb a munkalehetőség mint Budapest mellett. (Kevesebb program, jó iskolák messzebb vannak és a fizetés színvonal is alacsonyabb valamivel). De, élvezzük a család szeretét, törődését és a drága megoldások helyett szeretetteljes nagymamák foglalkoznak a gyerekkel.


2015. jún. 30. 07:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy mindkét esetben is bőven megélnénk a keresett pénzből. Csak az egyik összeg jó, a másik még jobb. Tehát nem a megélhetésünk forog kockán.
2015. jún. 30. 07:16
 2/12 anonim ***** válasza:
B. Nem minden a pénz.
2015. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Számomra egyértelműen a B.
2015. jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a választanám ,programok,jó iskolák,és a biztos munkahely miatt .
2015. jún. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
B.
2015. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A.

A nagyszülők is jöhetnek néha, nem csak mi mennénk hozzájuk. Az máris kétszer annyi találkozás.

Nekem a jó iskola nagyon fontos. Nem pénz miatt választanám ezt.

2015. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az "a"verziót valasztanam(valasztottam),nem a pénz, hanem a nyugalmunk miatt....az en családom szeret beleszólni a dolgokba, hiába jo aviszonyunk en ezt nem szeretem. A gyakori"találkozást" skype sehitsegevel oldjuk meg es a nagyszülők is jönnek.Nekünk bevált.
2015. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen A
2015. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt már kérdezted tegnap is :) Továbbra is fenntartom, hogy B. Ha esetleg úgy adódik, hogy hosszú távon ott fogtok lakni (iskolás korban is), akkor sem gondolom, hogy csak Budapesten lennének jó iskolák. Minden megyében vannak. A kevesebb program nem tudom, mit takar. Tény, hogy a fővárosban nincs olyan nap, hogy ne lenne valami érdekes, amire el lehet menni, de azért szép számmal akadnak máshol is. Ha van kocsitok, akkor megyén belül bőven el lehet menni ide-oda, de akár messzebbre is, ha éppen találtok valamit, ami érdekesnek ígérkezik.

Én biztos ezt választanám, és nem azért, mert ellenzem akár a családi napközit, akár a bölcsit, de ha a nagyik szívesen vigyáznak az unokára napközben, akkor inkább ezt választanám, mint egy sokkal drágább megoldást.

Persze ha nektek nagyon a szívügyetek, hogy maradjatok a jelenlegi helyeteken, akkor maradhattok is, sérülni ettől se sérül senki, csak ilyenkor nyilván nehéz dönteni. De nem gondolom, hogy a kicsinek ártotok vele, ha maradtok, viszont nyilván úgy könnyebb lenne, ha költöznétek a nagyszülők közelébe.

2015. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az eszem és a szívem súgja a helyes döntést, mely a B. Ami aggodalmat kelt bennem az az, hogy félek a változástól.Jelenlegi lakásunkban is csak 2 éve lakunk és most újra lakást eladni, költözni.. Tudom, hogy ezt szeretném hosszú távon és ha most van rá lehetőség, miért ne most. Csak kicsit elgyengültem és félek az "ismeretlentől".
2015. jún. 30. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!