Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket választanád? Saját...

Melyiket választanád? Saját kocsit veszel vagy a szüleidét használod és tankolod amikor mész vele, viszont nem viheted bármikor?

Figyelt kérdés

Ha gyűjtök autóra és veszek egyet akkor azt én tankolom meg, én szervizelem és akkor megyek vele amikor akarok.


Ha a szülőkét használom azt ugyan úgy tankolnom kell ha megyek vele, viszont nem nekem kell műszakiztatnom meg javíttatnom de nem is akkor használom amikor akarom.

Például dolgozni nem mehetnék vele mert kb 8-10 órát lenne nálam az autó és lehet h közben kellene valakinek.

Ha pont kell apámnak akkor nem adja oda és amúgy se mindig van itthon a kocsi.

Amit kinéztem autót az kb 20%-kal fogyaszt kevesebbet mint a szülőké.


2013. jan. 18. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van pénz, meg ki is használod, nemcsak állna az autó, vegyél egyet magadnak. De mondjuk ha apámnak lenne egy erős nagy autója, nekem meg valami kicsi gyenge lenne, akkor inkább az övével járnék szivesebben :)
2013. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul közelíted meg.


Mire kell az autó? Ha csak időnként akarsz vele szaladgálni, ne vegyél! Nagyon költséges a fenntartása, még ha csak a garázsban áll egész nap és nem csinálsz vele semmit.

Amennyiben minden nap kéne, nincs más választásod úgysem.

2013. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Saját autó.
2013. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyenlőre megvagyok kocsi nélkül. Alkalmi munkám van és ha télen is akad munka(ami most télen 2 hét volt idáig) akkor jó lenne autóval járni nem pedig buszozni/gyalogolni a hidegben.

A buszjegy árából autóval is tudok menni, ha kis fogyasztású kocsim lenne. Ami otthon van az viszont sokat fogyaszt.

A szülők kocsija elég erős csak nem megy jól mert a súlya is megvan.

2013. jan. 18. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a fizetésed, fenn bírnád-e tartani. Na meg, hogy milyet vennél, mennyiért. Sokminden függ sokmindentől. Nekem saját autóm van, bár szüleimnek nincs is autója és gyűlöltem már bkv-zni. De szüleim fenntartják. Műszaki, szerviz, tankolás, mivel b@szok elmenni dolgozni, mert nem fogok 100 ezerért gürcölni.
2013. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkám van. 5 hónap alatt kerestem átlagosan heti 13.000ft-ot.
2013. jan. 18. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Az autó eléggé viszi a pénzt, de nyilván tisztában vagy vele, hogy mire is akarod használni és mennyit. Egy biztos: én nem vennék csak azért kocsit, mert megeshet olyan hogy a meglévőt más is használhatja amikor én akarom. Én azért vennék sajátot, mert az az enyém lenne és csak az én felelősségem.
2013. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szüleimnek nem volt autója. Az első hármat saját keresetből vettem, és tartottam fenn (régi szakadt verdák), aztán örököltem egy 16 éves kocsit nagypapám után, most már 19 éves, de még mindig sokkal jobb, mint az előző kocsijaim, ezért ezt használom, alkalom adtán kölcsön adom a szüleimnek, néha tankolnak is bele, ha mennek vele, de nem várom el.
2013. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!