Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 hetes terhes vagyok, ma...

12 hetes terhes vagyok, ma voltam ultrahangon és az Orvosom úgy látta hogy a magzatnak nagyobb a tarkója és nem nagyon lássa az orrát. Ezért csináltatott egy down kór vizsgálatot amihez vért vett. Valakinek volt már ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, de milyen vérvizsgálatot? Több verzió van. Ez olyan, ami helyettesíti a chorion-biopsziát? Az teljesen biztos eredményt ad. Volt már valamilyen vérvizsgálat ezen kívül?

De az orrcsont hiánya sajnos nem valami bíztató. A tarkóredő önmagában még nem lenne akkora gond.

Vannak itt korábbi kérdések a terhesség kategóriában, olvass utána.

2015. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet ennek ezer oka,lehet,hogy a baba egészséges! "Óvatosságból" csináltatott tesztet - igazából ez a bevett protokoll ilyen esetben
2015. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy sima vérvételem volt a védőnőnél .ott minden rendben volt.Második vérvételnek 20.kán jön meg az eredménye.dokim aszt monta hogy ebből kiderül hogy egészséges e a magzat
2015. jún. 30. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Azert az nem mindegy, hogy milyen vizsgálathoz vette le a vért.

Sima afp vizsgálat elavult, a Down kór kimutatására nem alkalmas.

Integrált, vagy kombinált teszt lehet talán, bár ilyen uh eredménnyel inkább menj el az Istenhegyi klinikára.

2015. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de olyan kusza a történeted... azt se tudod mi volt a vizsgálat pontosan.
2015. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kellett a vizsgálatért fizetni, kérdező? Ami teljesen biztos eredményt ad, az sokba kerül.
2015. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A tarkóredőt 3 mm felett mondják magasnak.

Neked mennyi volt?

Egyébként 3 mm-nél nagyobb tarkóredő mellett is született már sok egészséges baba.

A vérteszt nem ad biztos választ, chorionbiopsziára vagy magzatvízvételre lenne szükség. Az első már 12 hetesen végezhető, a második 16. héttől. (ha jól tudom)

Nekem cvs-em volt a 12. héten, egy hét múlva volt eredmény.(szintén magas tarkóredő miatt)

Én a vértesztekbe nem bízok.

2015. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.! Van már olyan vizsgálat, ami helyettesíti, csak többszázezer Forint. Ezt írtam az előbb, ezért kérdeztem, hogy fizetett-e.
2015. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!