Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik nem tudtak fogyni a szoptatás alatt és miután már nem szoptattak, sokkal könnyebben fogytak?

Figyelt kérdés
18 hónapja szoptatok és lassan abba fogom hagyni. Nem vagyok nagyétkű, de a szoptatásom alatt nem nagyon tudtam fogyni annak ellenére, hogy diétázom elég keményen már régóta (1400-1500 kcalt eszem naponta, kimondottan csak egészséges kajákat). Szinte nulla eredménye van, pedig az utóbbi 3 hónapban a mozgásra is ráálltam. Mindenki a környezetemben, aki látja, hogy mennyire egészségesen étkezem és azt, hogy még szoptatok is, csodálkozik, hogy hogy nem tudok lefogyni. Lehetséges, hogy a szoptatás miatt van, hogy nem tudok fogyni és után már könnyebben lemegy majd? Voltam pajzsmirigy vizsgálaton és az negatív lett, szóval csak arra tudok gondolni, hogy a szoptatás miatt nem tudok fogyni... Örülnék, ha valaki megosztaná a tapasztalatát.
2010. márc. 2. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szívesen, ugyanis sorstársad vagyok:-) Persze tapasztalatom csak annyi, hogy 16 hónapja szoptatok /még ma is 3szor/ és nem tudok fogyni. Állítólag van ilyen alkat - ez a természetes, ha ez vigasztal - és ha abbamarad a szopi a súlyod is leolvad.

Én már próbáltam leszoktatni, de nem volt szívem. Még kitartok, de legkésőbb májusban drasztikus lépéseket teszek az ügyben.

Várom én is mások tapasztalatát:-)

2010. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Nagyon remélem, hogy beindul nálunk a fogyás, ha már nem szoptatunk, mert tényleg rossz érzés, hogy akármit megteszek, nem tudok sehogy sem fogyni már másfél éve és nem 5 kiló a súlyfeleslegem persze...
2010. márc. 2. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, lassan 2 éve... :-(

Még mindig szoptatok, és ezért hiába

- eszem nagyon keveset,

- kerülöm a szénhidrátot,

- iszok sok vizet,

- hasizmozok, mint egy őrült, SEMMI hatása nincs.

Pedig volt, hogy futni is jártam, és rengeteget gyalogolok. Van a hasamon egy "mentőöv", ami nem megy le... Egyébként egy orvos ismerősöm mondta, hogy tényleg így lesz, ha abbamarad a szopizás, hipp-hopp lefogyok teljesen. (Terhesség előtt nagyon vékony voltam.)

2010. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Legyen igazad, kedves válaszoló! Én nem nagyon találtam a neten ezzel foglalkozó cikket, írásokat. Szóval akkor orvosilag is igazolt, hogy valahogy a test visszatartja egyeseknél a zsírt, és ezért nem tudunk fogyni?
2010. márc. 3. 22:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem tudom, hogy tudományos alapja mennyi van, tehát, hogy orvosilag mennyire igazolt. Az én orvos ismerősöm egy szintén hasonló helyzetben lévő anyuka, aki saját magánál (3 gyerek) és már több ismerősénél, páciensénél megfigyelte ezt.
2010. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!