Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk most? (Ajándék...

Mit csináljunk most? (Ajándék fülbevaló)

Figyelt kérdés

Kislányom fülbevalót kapott az egyik rokontól, mi azonban nem szeretnénk kilyukasztatni a fülét. Rettentő mérges vagyok amiért erre nem kérdezett rá mielőtt ennyi pénzt kidobott az ablakon, de megbántani sem akarom.

Meddig lehet jó egy baba fülbevaló? Jó lesz neki vajon óvodás kora körül? Van ezeknek valami méretezése?


2015. júl. 3. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem emiatt ne legyél mérges. Ha már nem jó ovis korára, akkor adjátok el, és vegyetek rajta méretben megfelelőt, amikor a kislány is szeretné. Mi sem lyukasztatunk neki, majd ha ő is szeretné. De ezt a rokonság is tudja nálunk. Ha ennek ellenére kapnánk fülbevalót, félretennénk és meglátjuk, mi lesz a sorsa :)
2015. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne mérgelődj ezen. Tegyétek el, és ha kilyukasztjátok, akkor meglátjátok, hogy jó-e neki.

Én nem látom, hogy a tiétek milyen. A sajátomra viszont emlékszem, hogy iskolás koromig jó volt :)

2015. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Talán még visszaveszik az üzletben. Mondd el udvariasan a rokonodnak, hogy nem akarjátok kilyukasztani a gyerek fülét, és nem szeretnétek, ha emiatt veszteség érné őket, de nagyra értékelitek a gesztust. Esetleg becserélhetnék valami másra, mondjuk egy vékony kis láncra, vagy valami.
2015. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3: mert láncot hord egy kisbaba? :D
2015. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
én is fülbevalót vettem a keresztlányomnak. eszembe se jutott, hogy nem lesz kilőve a füle, nem tudom miért, olyan természetes volt, hogy azt veszek... 7 éves, a fülbevaló a kis ékszerdobozában van, ennyi. én se sértődtem meg, tesóm sem, nem cserélték vissza, a kislány kapta, majd kezd vele valamit nagykorában :)
2015. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Miért ne lenne jó, a flnőttek is hordanak apró pici köves bedugós fülbevalót (pl. én). Tartsd meg, majd a kislányod eldönti, mi legyen vele.

Azért rettentő mérgesnek lenni picit túlzás szerintem. Azért remélem, nem vágtál arcokat az ajándékhoz.

2015. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Állítólag kisiskolás korig is hordható egy baba fülbevaló. Nekünk is van, de végül úgy döntöttünk, megvárjuk, amíg ő maga fogja kérni a fül lyukasztást.
2015. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem mi ez a divat mostanában, hogy megvárjuk, hogy ő kérje? Minden kislánynak, lánynak, tininek, nőnek kell fülbevaló... Most mi értelme van, hogy ovis korában kérje és traumatizálva legyen a a belövéstől? Most nem emlékezne rá... Én lövettem még egy lyukat a fülembe 15 évesen és bizony fájt rendesen.
2015. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

"Minden kislánynak, lánynak, tininek, nőnek kell fülbevaló"


Miért kéne? Attól, hogy nem emlékszik rá, még a picinek is fájt rendesen. Arról nem beszélve, hogy maradandó változtatást okozok a testén a beleegyezése nélkül. Ideje elkezdeni tisztelni a gyereket, mert nem játékbaba, hanem ember.

2015. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
bla-bla-bla... Nekünk is kilövették a fülünket és semmi bajunk nem lett tőle... Nem tiszteltek a szüleink? Hagyjuk már..
2015. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!