Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elfogadtok ilyen gesztust...

Ti elfogadtok ilyen gesztust boltban, zöldségesnél, postán, stb?

Figyelt kérdés

Ma a piacon álltunk sorban a babámmal egy zöldségesnél, RENGETEGEN voltak, hárman szolgáltak ki, mindenhol tömött sorok. Eszembe nem jut előre kéredzkedni, meg egyáltalán nem várom, hogy bárki előre engedjen, terhesen sem voltam ilyen, most sem.

Jött kintről egy negyedik eladó, odajött, és azt mondta, hogy mondjam mit szeretnék, kiszolgál, hogy ne kelljen a napon aszalódnia a kicsinek. Nagyon megköszöntem, elmondtam neki azt a 4 tételt amit venni akartam, a másik három eladó zavartalanul szolgált ki tovább, szóval végülis senki elé nem tolakodtunk be, és mindenki ugyanakkor került sorra mint amúgy került volna.. mégis páran elkezdtek zúgolódni, és beszólogattak.. :(.. Volt egy terhes kismama is, ő különösen hangos megjegyzéseket tett, én már későn vettem észre, hogy ő is ott van (akkor már elment összekészíteni az eladó amit kértem), ha látom akkor mondtam volna, hogy őt szolgálja ki előbb (bár terhesen magam elé engedtem a kisbabásokat, de legyen, tudom hogy nem könnyű a nagy pocakkal ott várakozni..). Rosszul tettem, hogy elfogadtam az eladó segítségét? Bunkóság volt tőlem? Én csak arra gondoltam, hogy pont a kisfiamra tűz a nap és milyen jó, hogy így hamarabb végzünk, nem kihasználni akartam, hogy gyerekkel vagyok...


2015. júl. 3. 11:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én úgy gondolom, ha valaki ilyen figyelmes, akkor illik elfogadni. Dehogy voltál bunkó!
2015. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyön figyelmes volt az eladó, aki meg ilyen miatt elkezd zúgolódni, meg beszólogatni, az büszke lehet magára...
2015. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Én is elfogadtam volna, szépen megköszönöm, és leszarom, hogy kinek mi a véleménye...

Nekem egyszer a háziorvosnál szóltak be, amikor terhes voltam, hogy milyen bunkó vagyok, hogy előre megyek, ők meg már mióta várnak, pedig csak beutalóért mentem, odatelefonáltam, mondták menjek, és rögtön menjek is be, ne ücsörögjek a sok beteg között.

2015. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem sajnál egy gyereket ilyen melegben, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
2015. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
Semmilyen hibát ne követtél el. Utána szóltál a negyedik eladónak, hogy a terhes anyukát is legyen szíves előre engedni, ha lehet?
2015. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem, én örültem volna ha egyetlen egyszer is megtörténik ilyen velem :-) Jó olvasni, hogy vannak még normális emberek (már a segítőkész eladóra értem, nem a veszekedős másik kismamára).
2015. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

5.-nek részint igaza van... ha engem előre engednek biztos szólok más érdekében. Másrészt viszont kinek van kedve egy már háborgó, ellenszenvet szító másiknak az érdekében eljárni?

A kismama megkérdezhette volna kedvesen az eladót, hogy esetleg őt is kiszolgálják-e külön. Valószínűnek tartom, hogy igen lett volna a válasz. Az a gond, hogy az emberek nagyon rosszul kommunikálnak, így az egyszerű, bár sajnos szokatlan udvariasság ilyen galibát okozhat.

Nem tettél semmi "rosszat". Ha segítséget ajánlanak fogadd el és örülj neki, a kedvességet pedig add vissza vagy add tovább másnak máshol. Ha meg mások el akarják rontani az örömödet ne hagyd. Irigyek, önzőek mindig voltak és lesznek.

2015. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :).

Nem szóltam a kismama érdekében, mert nem volt rá szükség, mert közben ő is sorra került abban a sorban ahol eredetileg állt (már eleve ő volt kb. a második amikor nekem szólt az eladó, ezért nem is értettem őt..). Csak annyit gondolkoztam, hogy mit kellett volna csinálnom, különösen az esett rosszul amit ez a kismama csinált, mert elég lelkis vagyok :D.

2015. júl. 3. 12:41
 9/27 anonim ***** válasza:
47%
Én a postán jártam tavaly így és nagyon kellemetlenül éreztem magamat. 2 hónapos volt a kislányom, iszonyat meleg és millió ember. Illedelmesen beálltam a 10 méteres sorba. Állt egy bácsi a sorban, pont ő jött volna a csekkjeivel mikor észre vett. Odaszólt, hogy menjek elé a babával. Nem akartam bunkó lenni, ezért mondtam, hogy ne aggódjon ki várom a sort. A bácsi megint szólt, hogy de menjek már előre a babával. Elindultam, a nép természetesen zúgolódott. A bácsi nagyon aranyos volt, mert odafordult az emberekhez és közölte, hogy na kinek van problémája és mi is az. Nagyon vártam, hogy végre végezzek és kellemetlenül éreztem magam. Az a szégyen, hogy ebben az országban nem alap, hogy egy kismamát, vagy kisgyerekes anyukát előre engednek. Bárhol vagyok és meglátok bárkit, aki terhes, babával van, vagy idős egyből előre engedem.
2015. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez szimpátia kérdése is. Én mosolygós, kedves kismama voltam, s anyuka vagyok, mindig segítettek. Még a buszsofőr is leszállt segíteni a babakocsival, mikor más nem volt.

Vannak kevésbé szimpatikus emberek, akinek nem fognak rohanni segíteni. Én sok életunt kismamát láttam, akiknek mintha az lett volna az arcukra írva, hogy nem is akarják ezt az egészet.

2015. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!