Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti a főzelékeket milyen...

Ti a főzelékeket milyen alapanyagokból főzitek? Bio vagy sima? Gáz hogy én csak megveszem a zöldségesnél a krumplit, répát. Stb?

Figyelt kérdés
Mostanában gondolkoztam el ezen, hogy elkezdtem főzelékeket is adni. A bio mennyivel drágább? Érdemes azt venni? Vagy vegyek inkább üveges bébiételt mert abban tuti nics semmi káros vegyianyag?
2012. aug. 26. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én is simát veszek, nem hiszek a bioban. Főleg abban nem, amit hetekig szállítanak és mégis ugyanúgy néz ki mintha most szedték volna le a fáról.
2012. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, én 1-1,5 éves korukig megvettem a biot, aztán már a simát. Ha simát veszel, érdemes esetleg piacon őstermelőnél venni, ő meg tudja mondani, hogy mivel kezelte, permetezte-e, stb.
2012. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányomnak annak idején megvettem a piacon, boltban a zöldséget, gyümölcsöt, semmi baja sem lett.

A fiam koraszülött volt, neki azt javasolta a védőnő, hogy az első hónapokban inkább bébiételt adjak a "nitrátos répa" és társai helyett, amit a boltban lehet venni.. 10 hónapos koráig, azaz 3-4 hónapig adtam neki a bébiételt, utána már nem. Gond nélkül megette a saját készítésű főzelékeket is, nem lett bébiétel függő. :) Most már úgy gondolom, ha nem lett volna korababa, akkor is inkább a bébiétellel kezdtem volna, mert bár manapság semmiben sem lehet bízni, mégis nagyobb az esélye, hogy tiszta és biztonságos. A bioról én csak akkor hiszem el, hogy bio, ha az udvarunk végén lévő paradicsomról van szó, vagy nagymaminál a szőlőről...:) Mert ez a sajátunk.

2012. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak arra figyelek, hogy mindent a saját szezonjában vegyem. Tehát: nem veszek májusban dinnyét, mert a fene sem tudja, hogy honnan jött, és mivel van telenyomva, hogy kibírja a szállítást. Így pl. téli paradicsomot sem veszek (meg spanyol barackot sem).


Figyelek arra, hogy magyar legyen. Na jó.. a mandarin, banán, narancs más kategória. :)

2012. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Bocs :(, most látom, hogy zöldségek a kérdés. Ezeket sima zöldségesnél veszem én is bármikor.
2012. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabszem ***** válasza:
én nem hiszek ezekben a bio dolgokban, csak azért van hogy lehúzzák az embert még jobban. Én megveszem piacon, sőt van amikor hipermarketben tudom csak megvenni a zöldséget-gyümit, mert nem jutok el máshova. Annyi, hogy igyekszem magyar termékeket venni ,mert szerintem abban lehet legjobban megbízni és az a legfinomabb.
2012. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!