Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mit tenne a helyemben a...

Ki mit tenne a helyemben a következő szituációban? (Nyilván én döntök, de kíváncsi vagyok más hogy gondolja)

Figyelt kérdés
2 gyerkőc, a nagyobbik alsó osztályos. Sportol. Egész évben keményen dolgozik, cél: országos verseny, ahova most eljutott. Kicsi még, nagyon szükség van azért neki a szülőkre. Viszont ekkor lesz a kistesó 3 hetes. Tudni kell, szülés előtt 1 hónappal kórházban voltam, nagyon megviselte a nagyobbikat és most rettentően igényel engem. A verseny 3 napos, 180 km-re lesz. Ti mit csinálnátok?
2015. júl. 4. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Az apja menne vele. Számomra ez teljesen egyértelmű.
2015. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nehéz helyzet! Ha egynapos lenne, azt mondanám,hogy vágjátok be a picit is a kocsiba, és menjetek el megnézni. De így tényleg az marad,hogy menjen apa. Bár gondolom most ez annyira nem dobja fel a nagyot!
2015. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Apukának kell mennie. Ha már iskolás, akkor ennyit már meg kell tudnia értenie, hogy te nem mehetsz, mert a kicsi 3 hetes. Ha minimum fél éves lenne, akkor talán beleférne, hogy apuka vigyáz a kicsire, és te mész a nagyobbal.

Nálunk még a legapróbb dologban is, amíg kábé a 3 hónapos kort nem érte el a kistesó, a nagytesó dolgaira-előadás-apuka ment.

2015. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Nincs is kérdés, apukának kell menni.
2015. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Milyen opciók vannak?

1. Apja menne vele, szerintem ez a legjobb döntés. Elmondanám neki, hogy most ez van, de lesz máshogy is.

2. Én 3 hetessel valószínűleg nem utaznék sehova, de nem vagyunk egyformák, így az is egy lehetőség, ha menne az egész család. Lehet, hogy nektek belefér.

3. Kizárt, hogy a 3 hetest másra hagyom.

2015. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Másra semmiképp nem hagynám. Ez kizárt. Nem tudom mennyire lehetne ekkora utat bevállalni kocsival. Még ami eszembe jutott, hogy egy közeli szállodában szobát foglalni. Eléggé turisztikai helyre megyünk, gondolom találnánk helyet. De ezt is mennyire merjem bevállalni. Amit tudunk tenni, leszűkíteni 2 naposra a versenyt, a 3-dik napon nem szerepelne. Még ezt bevállalná csak azért, hogy lássam. De annyira pici még a baba, nem igazán vagyok biztos benne, milyen lenne egy ilyet bevállalni.

A "nagy" nyilván megértené, de rettentően fájna neki tudom, hisz konkrétan 1 hónapja nem tudok aktívan részt venni az életében. Sose volt nélkülem, most meg 1 hónapot kellett kibírnia. Hát nemtudom.

Valószínű az marad, hogy apával megy, de még a szállodás dolgon gondolkozom.

2015. júl. 4. 19:28
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha van rá lehetőségetek, mehetne az egész család. Csak keresni kellene egy normális szállást, ahol váltva ellehetne a két szülő a picivel. Neki most még olyan mindegy, hogy hol van, a nagynál viszont most lehet nagyon elszúrni a testvéri kapcsolatot.

Ha kevéssé fontos dologról lenne szó, nyilván megértené, hogy a tesó miatt most nem jön össze, de ez a helyzet most nagyon fontos neki.


Megkockáztatom, én még apa nélkül is mennék, a 3 hetes baba nincs porcelánból, és még rengeteget alszik.

2015. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

7-es vagyok és még annyit tennék hozzá, hogy én egészen apró koruktól hordtam őket mindenfelé, pl. 4 hónaposan már sátorozni voltunk.

Az ok leginkább az volt, hogy nem akartam, hogy a nagyobbak kimaradjanak bármiből, vagy éppen muszáj volt menni velük.

Fontosnak éreztem kimutatni feléjük, hogy nem csak az ppen legkisebb számít nekem/nekünk.

2015. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Azért egy 7-10 éves gyerek már nem olyan kisfiú, meg fogja érteni.
2015. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kicsi ő még azért.
2015. júl. 4. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!