Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanátok 2 gyerekes...

Mit mondanátok 2 gyerekes barátnőtöknek a következő szituációban?

Figyelt kérdés

Van két gyerek, de pénz nincs. Sokszor panaszkodik, hogy főzni se tud, mert nincs miből. Apuka szeretné ha anyuka elmenne dolgozni, de anyuka azt mondta 2 gyerek mellett nem lehet. Ovisok egyébként. És inkább összedobtak egy 3-dik babát. Már a pocakban van. Én teljesen ki vagyok akadva, bár nem az én gondom, jó barátnőm ráadásul, de nekem panaszkodik. Pl. most, hogy miből menjen orvoshoz.

Már inkább kerülöm a beszélgetést.

Egyszer kimutattam nemtetszésemet, amikor panaszkodott, és mondtam , hogy szerintem tényleg dolgozni kellene, ezzel lehurrogott, hogy ne képzeljem, hogy ő még munka után házimunkát is fog csinálni, nem lehet 2 gyerek mellett. Erre mondtam, hogy én 3 gyerek mellett dolgozom, ezt lecsapta azt "hogy az te vagy".


2012. febr. 20. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de gyomrom felfordul az ilyen lusta p.csáktól.

Mi az hogy nem lehet két gyerek mellett? Ha nem akarja megoldani, akkor nem lehet, nyilván...

Nem azért, hogy magamat fényezzem, de talán közelebb állok a normális felfogáshoz: 2. babánk nem volt betervezve... elég sz.r helyzetbe is kerültünk emiatt (mert az elveimmel nem mehetek ugye bevásárolni), de azon vagyok, hogy a lehető leghamarabb nyomás vissza dolgozni, mert akkor talán még egy takarítónőt is tudok fogadni heti 1 alkalomra, ha nagyon nem megy vagy nem lesz kedvem házimunkázni (most nem így érzem, csak a kérdésed kapcsán eszembe jutott). De hogy még egy gyerek a nagy semmire ??? Nem értem az ilyeneket... de nem is igazán gondolom, hogy megérdemlik a segítséget.

2012. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aki nem akar az nem is fog dolgozni. Sajnos nem tudsz mit tenni. Vannak emberek akik csak sajnáltatják magukat de nem tesznek semmit a jobb életért. És nők akik inkább szülnek egy gyerekkel többet hogy addig se kelljen dolgozni. Kellemetlen lehet, elhiszem, de vagy elfogadod így vagy megszakad a barátság.
2012. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sajnos sokszor ez a mentalitas az iskolazatlan retegekben. akik nem akarnak/szeretnek dolgozni inkabb szulnek 3 gyereket es majd lesz valahogy. aztan persze csak sirnak mert nem lesz jobb soot. a lusta ember sosem fog jol elni es az ilyeneket nem is kell sajnalni. ha elkezd panaszkodni te is kezdj panaszkodni. unokaterstverem is ilyen pedig nem cig.nyok. szult 4 gyereket csak hogy ne kelljen dolgoznia aztan allandoan sir, az ilyen maganak koszonheti.
2012. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet, ő a nagyszülők segítségét (havi olyan 100.000ft) természetesnek véve szüli sorra a gyerekeket.
2012. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elfogadom. Ő dolga, csak ne panaszkodna akkor és ne várná mindenkitől a segítséget!!! Ez bosszant és azt hiszem túl sokáig nem fogom tudni hallgatni. És elirigyli mástól ami van neki. Nekem is megmondta, milyen jó, hogy voltunk nyaralni mert nekik ilyen luxusra nem futja. Igenám de én dolgozok a gyerekek mellett, ráadásul a kicsi bölcsis! Szerintem előbb utóbb rá megy a a barátság. Mást se hallok, csak panaszt. És mi lesz ha megszületik a baba? Pelenka kell, vagy tápszer, gyógyszer...
2012. febr. 20. 08:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Barátnőm se roma! Ráadásul szakképzett!! Lehet egyről beszélünk, mert őket is a nagymama pénzeli, mert ugye a 2 nagyobb is folyton hazahord az oviból minden betegséget és nincs pénz gyógyszerre. Jól lehúzzák szegényt.
2012. febr. 20. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerűbb a te oldaladról megközelíteni a dolgot. Ne őt szapuld, hanem tárd elé hogy mi energia és idő az hogy ezt az életszínvonalat Ti fenntartjátok. És igenis meg kell dolgozni ezért, nem csak úgy van. Baromfi fárasztó lehet, hogy ameddig te magadat téped más csak panaszkodik. Én úgy látom ti merőben más gondolkodású embereke vagytok, miért vagytok barátok akkor?
2012. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jajj, de hogyhogy szapulom én őt! Szoktam neki mondani, mesélek a munka háztartás, bölcsi, ovi, suli,suli után szakkör témáról, de már nem érdekli.

még általánosból vagyunk barátnők, de ő nagyon megváltozott. Lehet én is, de szerintem amit ő csinál ez nem egy "normális" dolog. Amióta otthon van, teljesen megfordult vele a világ.

2012. febr. 20. 09:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Na az ilyen embereket utálom. Lehet, hogy nem kisebbségi, de a felfogása tuti az... Sorra szüli a kölyköket, legalább Gyest kapjon utána, mi? Tőlünk, adófizető polgároktól meg csal elvesznek az ilyenek miatt. Ha én lennék a férje, tuti megmondtam volna neki, hogy ha nem megy dolgozni, le is út, fel is út. AKI NEM DOLGOZIK, NE IS EGYÉK!!!! Persze itt is csak a gyerekeket sajnálom, akikből persze ki tudja milyen ember lesz, ha ilyen példát látnak maguk előtt.
2012. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt olyan barátnőm akivel megszakadta a kapcsolat felnőttként. Gyerekkorban megértettük egymást, de más felnőtt lett belőlünk. A leírtakból veletek is ez történt, ennek a barátságnak annyi.
2012. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!