Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiú 3-as ikreknek név?

Fiú 3-as ikreknek név?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok a nevekkel. Gyerek tervezés előtt volt egy fiú és egy lány nevem ami teszik nekem és a páromnak is, soha nem gondoltuk volna, hogy hárman lesznek. Így a ti segítségeteket, ötleteiteket szeretném kérni a nevekben. Az első fiú tuti az apukája nevét az András nevet kapja. Vezetéknév a Fodor. Mindenkinek megy a zöld kéz! :)


2015. júl. 5. 12:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
96%

Először is gratulálok a babákhoz! :)

Másodszor bocsánat a kérdésért, de bennem mindig az a kérdés merül fel mikor ilyennel találkozok, hogy ikreknél az egyik baba apuka nevét kapja, a másik meg nem, hogy hogyan döntöd el, hogy melyik kapja és hogy szerinted, ez nem kivételezés-e az egyikkel? Illetve a másik nem fogja-e kirekesztve érezni magát ebből a szempontból? Mert bennem gyerekként tuti felmerülne, hogy miért én vagy miért nem én, vagy miért nem mindketten sajátot kaptunk. Ez nem számonkérés akart lenni, csak tényleg érdekel, hogy aki így választ, az hogy gondolja, mert sosem volt alkalmam megkérdezni.


A kérdésedre válaszolva leírom a nekem tetsző hármast :)


Fodor András

Fodor Balázs

Fodor Tamás


Azért ezeket választottam, mert, ha nekem lennének ikreim, biztosan törekednék arra, hogy leginkább egyformán kapjanak mindenből, hogy egyikük se érezze magát kevesebbre becsülve, vagy megkülönböztetve se negatív se pozitív irányba. Mindemellett a ikrek névválasztásánál nagyon fontos szempont a saját identitás kialakulásának elősegítése érdekében, hogy ne túl hasonló nevet kapjanak, ezért olyan neveket választottam, amik teljes alakjának magánhangzói ugyan összecsengenek, mégsincs az az érzésünk, hogy egy név 3 variációja lenne. Valamint a becenevek használatakor is különböznek.

2015. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltuk, hogy az első szülött fiú kapja az apukája nevét. Így ezt könnyű eldönteni, hogy ki kapja azt a nevet. Szerintem ez nem kivételezés, hogy az első szülött fiú kapja az apukája nevét. Az én nővérem is anyukám nevét kapta, soha nem volt kivételezve vele. Én sem éreztem magam kirekesztve azért mert én más nevet kaptam. A szomszédunknak is lehet, hogy ez a gondolat fogalmazódott meg a fejében, amikor a gyerekeknek nevet választottak. Az apa X Tamás István, az elsőszülött fia lett X Tamás István, a második kisfiú pedig X István Tamás. Nagyon érdekes, hogy ezt így engedték nekik.

Nagyon szépen köszönöm a neveket! Nagyon sok jó ötletet kaptam. Köszönöm a gratulációkat és a jó kívánságokat is. :)

2015. júl. 6. 17:06
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
Koszonom a lepontozast , barki is tette!!! Hihetetlen mennyi sotet ember van itt a gyakorin..
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki pontozott le, de én mindenkit felpontoztam, mert mindenki válasza hasznos volt a számomra.
2015. júl. 6. 17:50
 25/29 anonim válasza:
Nem tudom ha ilreim lennének akkor hadólló nevet adnél nekil..
2015. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Bocsi férre ütött mert telón vagyok
2015. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

András

Balázs

Csanád


♡♡♡

2015. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Milán, Zalán, Csanád
2016. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi lett a nevük?
2016. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!