Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van akinek a hagyományossab...

Van akinek a hagyományossab nevek tetszenek?

Figyelt kérdés

Pl.Krisztina, Szilvia,Zsuzsanna stb.

Gábor, Tamás, László, János, Péter stb.

Tehát nem a különlegessebb nevek.

Van aki hagyományos nevet adott a gyereknek?


2015. júl. 7. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Igen van, én :)

Ez a három lánynév mondjuk pont nem a kedvencem, Krisztina ezek közül a legjobb. Fiúnevek közül a Gábor nagyon szép, nagyon szeretem.


Sok hagyományos név tetszik egyébként. Réka, Sára, Sarolta, Dorottya, Johanna, Boglárka, Márta, Anikó; Miklós, Ákos, András, Szabolcs, Csaba, Imre. De legjobban az Eszter :)

2015. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén. :)

Szeretem a dallamos, komoly női neveket, főleg, ha szépen becézhetők.

Fontosnak tartom, hogy felnőttkorban is szívesen hordja a nevét az illető. Vannak nevek, amik csak kisgyerekhez illenek úgy-ahogy, felnőttnek már komikusak, főleg a flancos "modern" nevek között.

2015. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjem Tamás és ha nem ez lenne a neve, akkor a fiam lett volna az, mert a kedvenc nevem. Így a fiunk Szabolcs lett.
2015. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jelen!

Fèrfi nèvből, amik tetszenek: Zoltán, Zsolt, Lászlò, Pèter, női nèvből: Csilla, Dòra, Sára (bár ez most divat lett).

Kisfiamat Sándornak hìvják.

2015. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi gondolkoztunk a Gáboron, esélyes volt, hogy így fogják hívni a fiunkat.

Krisztina és Zsuzsanna nekem nagyon tetszik.

Ismerek egy kisfiút Lacika névvel, az első gondolatom az volt, mennyivel szebb is mint némelyik új név.. nekem tetszenek a hagyományos nevek, nem mondom, hogy mind de a nagy része.

Ha lányunk lett volna Zsófia lenne a neve, lehet gyakori még mindig de akkor is régi név.

2015. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam Márton, a lányom Kataln Zsófia, az oviban is van Robikát, Andriska, Tibi több, Lacika, kevesebb nálunk a divatnév. Nyilván van azért több Kevin meg Dzsesszika is...
2015. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az volt a szabály, hogy ne legyen hosszú, és az arany középút szabálya szerint se túl extrém se túl tucat.

Így lettek a lányaim Regina és Judit.

Ha fiunk lett volna, akkor Máté és Mihály.

(A Juditon sokan meglepődtek mert az ő korosztályában még én se találkoztam másikkal)

2015. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek hatéves Juditot, szerintem tökéletes név
2015. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Inkább úgy mondanám, hogy van olyan a hagyományos nevek között, ami tetszik. Pedig alapvetően a ritkább neveket szeretem, bár egy ritka név is lehet amúgy hagyományos.

Például manapság nem sok kisgyereket neveznek el Jánosnak, én viszont simán adnám ezt a nevet, szerintem nagyon szép név. Vagy női nevek közül a Viktória, elég régóta használt utónév, mégsem mondaná rá senki, hogy ósdi lenne. De nagyon tetszik még a Márta, Barnabás, Dávid, Réka, Eszter, Boglárka, Zsófia, Attila, Rebeka, Ákos, Róbert, Miklós, Adél. Számomra ezek nem ritka, nem kimondottan különleges nevek, viszont mindegyik szép.

2015. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!