Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt költötök el...

Mennyi pénzt költötök el átlagosan egy hónapban élelmiszerekre és tisztítószerekre?

Figyelt kérdés
2-3 gyerekes családok mennyi a konyhapénzetek? Főleg olyan családok érdekelnének, ahol nincs kert, tehát mindent venni kell.

2015. júl. 9. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Most varjuk a harmadikat. Mindent veszek es nagyon sok megy el konyhara. Szerintem 100 ezer korul. Neha elgondolkodom, hogy ez extrem sok e. Mit csinalok rosszul... de ha koltok 10-15 ezerert a szupermarketben az par napra eleg es mellette bemegyek a kisboltba felcagottert es piacra is jarunk, oda zoldsegert, gyumolcsert. Piacos nap srm jon ki 5000 alatt. Viszont olcso piac es a wc papirt, tisztitoszert is sokkal olcsobban veszem. Kivancsi vagyok, hogy a tobbiek mennyit irnak. Es akkor ebben a penzben csak kaja van. Tankolas, gyogyszertar, orvos, vitaminok, Dm es koltes nincs is benne...
2015. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Elso vagyok. Nalatok mennyi megy konyhara?
2015. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Külföldön éltünk az elmúlt közel 8 évben, pár hónapon belül költözünk Magyarországra ezért érdekelne, mennyit költenek átlagosan a családok. 100 körül számoltam én is amúgy, hogy annyi kelleni fog a konyhára, de meglátjuk mit mondanak majd mások.
2015. júl. 9. 20:02
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
100ezer körül van havi szinten az étkezés, és tisztítószereket egyszer veszünk egy évben, akkor nagyon nagy kiszerelésben, olyan 35-40ezer körül, netről. Mosószóda, dió, mosogatószer, szódabikarbóna, ecet. Mást nemigen használunk. Egy kis zacskó fehérítőt még, kényesebb foltoknál jó. Emeleten élünk, a beépített szekrényben tárolom ezeket.
2015. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
3 gyerkőcünk van, én is 100-ra saccolom, bár nem szoktam így számolgatni. Ma kapásból 35-öt hagytam a boltban úgy hogy húst még nem vettem, meg ez-az lemaradt. Tejet, pékárút, felvágottat 2 naponta veszek, zöldséget gyümölcsöt ahogy fogy talán hetente..
2015. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4 kamasz gyerekünk van, van kert, de nem termelünk semmit, néhány kg alma meg cseresznye van a fákon, na meg dió terem.


Szerencsére nem kell számolgatnom a pénzt, de az a tippem, hogy sok. 120 ezer, de lehet, 150.

Kialakult szokások szerint vásárolok. hetente, kéthetente tartok nagybevásárlásokat. Ha valahol olcsó a liszt, cukor, rizs, olaj stb., ott nagyobb mennyiséget veszek. Ugyanez áll a húsra, felvágottakra: akár közeli lejáratúak is lehetnek, megveszem és lefagyasztom. Ásványvízből a saját márkásakat veszem, tejből viszont hiába drágább, akkor is a házitejet. Szóval nem mindig a legolcsóbbat, közel sem. Tudom, mi az, ami elfogy, azt veszem, persze nem horror áron. Nekem sikerült majdnem 0-ra redukálnom a kidobandó ételeket, maradékokat. Szerintem ezen sok múlik.

2015. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 4-es hol veszel netről nagy tételben tisztítószereket? 6-os Te hol szoktál vásárolni? Hol érdemes ár/érték arányban pl húst venni? Én hasonló rendszerben vásárolok jelenleg, mint Te.
2015. júl. 9. 20:35
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben, amikor eljön az ideje a tisztítószer vásárlásnak, rákeresek, hogy több tíz kg-os kiszerelésben hol a legolcsóbb a mosószóda, mosódió, és társai, amiket használunk. Nem ragadtam le egy cégnél, az nyer, aki alacsonyabb árat mond :) Nagy zsákban áll egész évben a szekrényben, 10l mosogatószer koncentrátummal együtt, amit négyszeresére lehet higítani (ez is környezetbarát). Ezek nem a legolcsóbb szerek, amiket kapni lehet, biztosan sok más tisztítószer olcsóbb lenne, de így nagy tételben lényegesen jobb árakon lehet kapni és megnyugtató számunkra az is, hogy környezet és emberbarát szerek :) Nagyon szeretjük. Esetleg kis mennyiségben tégy próbát, és meglátod, nálatok beválik-e, nektek megfelelő-e :)


Mosás: mosószóda, mosódió, ecet és mosóparfüm (vagy illóolaj).

Mosogatás: öko mosogatószer, speciel a kedvencem a Sodasan.

Fehér, foltos ruhákhoz nátrium perkarbonátot, dörzsöléshez marhaepe szappant használok. Nagyon gazdaságos, pár száz forint egy szappan, minden zsíros foltot kivesz és nagyon sokáig elég :) Szaga egyáltalán nincs :)

2015. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok


Auchanban vásárolok sokat, de hét közben a Lidl-be járok. Van a Lidl-lel szemben egy CBA, sokszor ott a legolcsóbb a hús.

Járok még az Intersparba, de ott többnyire csak akciós, saját márkás és lejárat közeli termékeket veszek.

2015. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Egyelőre egy gyermek van es 180 körül megy el. Tény, hogy nem az árat kell néznem a boltban, hanem az összetevőket inkább. Jó minőségű termékeket választunk, de nem luxus dolgokat.

Itt nagyon ügyes mindenki :)

2015. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!