Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt költötök el...

Mennyi pénzt költötök el átlagosan egy hónapban élelmiszerekre és tisztítószerekre?

Figyelt kérdés
2-3 gyerekes családok mennyi a konyhapénzetek? Főleg olyan családok érdekelnének, ahol nincs kert, tehát mindent venni kell.

2015. júl. 9. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak egy gyerek van (meg egy baba a pocakban), így jövünk ki 80-100 körül egy hónapban, de ebben nem csak az élelmiszer, hanem minden más is benne van (tisztítószerek, tisztálkodószerek, programok, stb.).

Két gyerekkel nyilván valamivel több, de persze nem lesz a duplája. Valószínűleg akkor már nálunk is csak a kajára lesz elegendő ez a 80-100 ezer, úgyhogy ennél többet fogunk költeni a többi dologra.

2015. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
3 gyerek, 80, max. 100.000 Ft.
2015. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
1 gyerek van,50 körül.
2015. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedülálló vagyok egy ovis gyerekkel.

Az étkezés:

-neki az ovis részt nem számolom (magánoviba jár, a kaja is benne van, de nem tudom kiszedni a havi térítési díjból)

- speciális betegség miatt kell diétát vagy inkább speciális étrendet tartanom- így az átlagosnál talán több a háztartásunkban a friss hús (csirkemell, pulykamell, hal jellemzően) és a gyümölcs-zöldség

- mindent vennem kell, Budapesten élünk, nincs haszonállatunk és veteményesünk (sajnos)- bár vidéki rokonokkal megáldott kollegától pl.veszek olcsón házhoz hozott gyümölcsöt és már főztem be a kisfiamnak meggylekvárt, szörpöt, befőttet

- tisztítószerekben vannak bevált márkáim, bevált helyeim, de szeretek több hónapra előre vásárolni. Pl. szeretem a Müller drogériát és pl. XY öblítőt, mosószert stb. akkor figyelem a joy vagy glamour kuponokat és -20%-os áron több hónapra beszerzem azt, amit egyébként is használok (én is szoktam a mosószer mellé mosószódát tenni és a Frosh bio békás termékeket szeretem a tisztítószerek közül)

- minden nap főzök valamilyen ételt, minden nap van friss gyümölcs-zöldség, tejtermék és hús

Egy hónapban kettőnkre, a háztartásra így kb. 120-130 eFt-ot költök. Nyilván lehetne lefaragni, de ez ugye 60-70 eFt/fő, vagyis napi 3-3.500 Ft/fő. Ha az én speciális étkezési igényemet nem számítanám, akkor kb. 2.500-3.000 Ft-ból is gond nélkül ki lehetne hozni anélkül, hogy egy egészséges ember nem venne észre minőségromlást.

Nálunk még havi szinten észrevehető vitamin (mindkettőnknek) és gyógyszerköltség (nekem) is van, kb. 10-15 eFt/hó értékben a háztartási keretemben.

2015. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
98%

2 gyerekünk van, egy ovis és egy sulis.

100-120e simán elmegy, de nem tudom pontosan, mert nem számolgatjuk.

Mondjuk ebben benne vannnak a tejallergiás fiam speciális ételei is, mint pl. rizstej, rizstejszín stb, ezek ugye nem olcsók.

Hetente vásárolok, akár többször is, amikor útba esik valami, de klasszikus nagybevásárlást mostanában már nem tartunk a vasárnapi zárvatartás miatt, mert csak szombaton érnék rá, de akkor meg rengetegen vannak mindenhol.

Megvannak a bevált helyek, figyelem az akciókat és ha valami jó áron van, akkor bevásárolok belőle és mehet a kamrába vagy a fagyasztóba.

A leárazott, lejárat közeli dolgokat én is meg szoktam venni, mert egyrészről semmi bajuk, másrészről így sokszor eszünk olyat is, amit teljes áron nem vennék meg. Igaz, ez nem spórolás, inkább a lelkemnek jó, hogy pl. féláron veszek füstölt lazacot, ugyan még így is 5000/kg, de akkor is 😀

A mosószeren úgy spórolok, hogy ugyan Ariel-t használok, mert a mosódió nem jött be, viszont kevesebbet a javasoltnál és mosószódával pótolom, öblítéshez pedig higított ecetet teszek. Utóbbit nagyon szeretem, meg a szódabikarbónát, amiből még arcradírt és dezodort is szoktam készíteni.

Amúgy 90%-ban natúrkozmetikumokat és tisztítószereket használunk, pl. shea vaj, kakaóvaj, kókuszolaj (ezt főzéshez is), argánolaj, 100% illóolajak stb.

Cukor helyett pedig mézzel és eritrittel édesítünk.

Tehát látható, hogy nem éppen olcsó termékeket veszünk, mert inkább a minőségre figyelünk, hogy egészségesek maradjunk 😀

2015. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

kb 100-120 ezer Ft megy el egy hónapban élelmiszerre és tisztálkodószerekre, tisztítószerekre.


Hárman vagyunk, 2 éves a csemeténk.

2015. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!