Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Marcell vagy Márk? Ha Márk,...

Marcell vagy Márk? Ha Márk, akkor amellé milyen 2. nevet adnátok?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Márk, és így magában nagyon szép, nem kell mellé még egy név.
2015. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A Márk elég rövid lenne a vezetéknévvel együtt, ezért lehet, hogy jó lenne mellé még egy név.
2015. júl. 13. 11:57
 3/15 anonim ***** válasza:

Marcell

Ha mégis Márkot választjátok, akkor szerintem teljesen jó, ha rövid a név, egész életében hálás lesz érte. :)

2015. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a Márk mellé mégis kell még egy másik név, olyan hiányérzetem van, viszont jobban tetszik, mint a Marcell.
2015. júl. 13. 12:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Inkább Marcell, attól függően, melyik hogy illik a vezetéknévhez. Második keresztnevet nem adnék mellé.
2015. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha Márk (mert látom a felé húz a szíved) akkor mellé a Máté, vagy a Noel, esetleg az Ábel.
2015. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már-Kábel? Azt inkább ne.
2015. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Márk Mátéval jó :)


Bár én felcserélném: Máté Márk


De nehéz döntés, mert a Marcell is tetszik! Ellene esetleg az szól, hogy hosszabb név.


Én Máté Márk-ot szerettem volna a fiamnak, de az apja leszavazott. (Alex lett)

2015. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az Alex is jó név, de az Alexandrát nagyon szeretem, azt majd a lányomnak tartogatom, ha úgy alakul:)


A Máté is szép név, lehet, hogy felvesszük a listára. Marcell hosszúságra nekem tetszik, a vezetéknévhez is passzol, bár a Márk jobban megy hozzá. A Zsolt név is tetszene nekem második névnek a Márk mellé. Másik nevet még nem találtam, amit el tudnék hozzá 2. névnek képzelni.

2015. júl. 13. 13:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Marcell jobban tetszik, a Márk annyira nem, de teljesen viselhető név :)


Ahogy próbálgattam, szerintem magánhangzóval kezdődő név jobban passzolna a Márk után, mert a k hangról nehéz átállni a legtöbb mássalhangzóra.

Márk Olivér

Márk Attila

Márk András

Márk Bence

Márk Dániel

2015. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!