Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyed alatt felgyűlt szabikat...

A gyed alatt felgyűlt szabikat kivenném, amikor vissza megyek dolgozni.8 órában voltam bejelentve, de 4 vagy 6 órában megyek vissza. Ilyenkor hogyan fizetik, csak 4-6 órában vagy rendesen 8 órában?

Figyelt kérdés

Sajnos nem is 8,hanem 12-14 órákat dolgoztam és ez várna rám.Ha vissza megyek mondjuk 6 órában,akkor is annyit ott leszek,mint amennyit más mondjuk egy irodában,8 órás fizuért,de sajnos nem nagyon van más lehetőségünk.

Köszi előre is a választ!



2015. júl. 15. 16:11
 1/4 Lekri ***** válasza:
100%
A szabadság napra szól, nem munkaórára. Tehát mindegy hány órából áll egy munkanapod, egy egésznek számít. Ne hagyd magad átverni!Ahány nap szabid van, annyi jár!
2015. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A törvény szerint a szabadság munka órára vonatkozik! Tehát 10 nap szabi az 80 óra. Nálunk így is van nyilvántartva. De persze egy kevésbe sem törvénytisztelő vállalkozónál valószínűleg nem így működik! :-(
2015. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
46%
A GYED alatt felgyülemlett szabid a 8 órás munkaviszonyod kapcsán alakult, tehát azt még avval a fizetéssel kell kifizessék. Elvileg attól a naptól leszel 4 vagy 6 órás, ahogy az új munkaszerződésed aláírjátok. Ezután a szabadságos napjaid továbbra is rendesen gyűlnek, viszont pl. ha az éves szabadságod 20 nap, az független attól, hogy 4 vagy 6 órában dolgozol-e. Ez darab-darab. Viszont a szabadságod idejére kapott bér az már a 4-6 órás munkabéred szerint alakul. Az teljesen tévhit (és szerintem átverés), hogyha 4 órában dolgozol (azaz 50%-os munkarendben), akkor az előbbi példa szerinti éves 20 napos szabadságod is csak 50 %-os, vagyis 10 nap jár. Ez nem így van, erre írtam, hogy "darab-darab".
2015. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondoltam,hogy a felgyűlt szabikat a 8 órában kell kifizetniük.(nem olyan sok,a kisfiam 14 hónapos korában mennem kell vissza dolgozni).

Nem hiszem,hogy sokáig ott tudok majd maradni,amit írtam,kb az a munkarend várna rám 8 órában és ezért kértem a 4 vagy 6 órát.Mentek a zöld kezek!

2015. júl. 24. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!