Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldi neveket miért csak...

Külföldi neveket miért csak kiejtés szerint lehet anyakönyvezni?

Figyelt kérdés

Pl nekem tetszik a Michael de hogy néz már ki kiejtve. Vagy lány nevek közül a Kylie, Michelle.

Akkor inkább ne engedélyeznék sehogy de ez így gáz


2015. júl. 22. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert magyarok vagyunk, bármennyire meglepő is. Ha úgy leírva nem tetszik, akkor választható magyar név. Egyetértek abban, hogy hülyén néz ki kiejtve leírni, de akkor is szembe kell nézni a valósággal: ez Magyarország, magyar helyesírással és kiejtéssel. Itt nem születnek Michael-ek és Kylie-k. Viszont több száz névből lehet válogatni, és nagyon szépek vannak közöttük.
2015. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert Magyar gyereknek Magyar nevet adjunk, ne Misell, Kájli és társait. Magyar vezetéknév mellé akármilyen írásmóddal hülyén nézne ki, ezen nem változtat az írásmódja.
2015. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Na igen, Kovács Michael sem szebb, ahogy a SZabó Kylie sem :) ... szerintem ez úgy gáz, ahogy van.
2015. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért? A Gizella szebb?
2015. júl. 22. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert ez a magyar helyesírás szabálya. Ha nem tetszik, lehet menni az MTA-hoz.
2015. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
igen, a Gizella szebb mint a Misell, Májkül meg a Kájli.
2015. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Volt itt a minap egy észlény, aki szerint a gyereke egyharmad (sic!) olasz, ezért valami olasz nevet akar neki, így az Edemre (sic!) esett a választása. Szerintem fogjatok össze az MTA ellen.
2015. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Én most elgondolkodtam, mert eddig eléggé zavaró volt, amikor megláttam mondjuk Kiss Dzsesszika nevét. De rájöttem, hogy Kiss Jessicától is elkapna az idegbaj.


Pedig sok külföldi nevet szeretek, de inkább azokat, amik beillenek a magyar nevek közé, kiejtve, leírva is.

2015. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező!

Nem csak a Gizella adható ebben az országban.

2015. júl. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy érdekes kérdés, mert pl. vannak országok, ahol nem csinálnak ügyet abból, hogy milyen nevet ad a szülő a gyerekének, és kb. bármit anyakönyveznek, míg nálunk viszonylag szigorúan veszik, és akkoris csakis a kiejtés szerinti változatot lehet választani a legtöbb esetben.


Valahol én sem értem, hogy ezt miért korlátozzák, hiszen már ígyis vannak olyan nevek, amiket lehet adni, hogy a legtöbb ember nagy valószínűséggel felhúzza rá a szemöldökét. Szerintem nagyon hülyén néznek ki a fonetikusan leírt nevek, akkor már inkább ne engedélyezzék, de ez az én véleményem. Nekem nagyon tetszik kicsi korom óta az Elisabeth név, de Elizabetként nem adnám.


Megértem azokat, akik a fonetikusan írás mellett vannak, hiszen aki nem tud pl. angolul, - márpedig Magyarországon a felnőtt lakosság 65%-a egyetlen idegennyelvet sem beszél (Eurostat, 2013) - azok nem tudom, mit tudnak kezdeni a külföldi írásmóddal. Ugyanakkor ha már egy külföldi nevet engedélyeznek, az már ígyis úgyis idegenül hangzik, és rá fognak úgyis kérdezni arra, hogy hogyan kell írni, akkor már lehetne úgy írni, ahogy az a név eredetileg ki lett találva.

2015. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!