Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet itt M. o-n egy...

Hogyan lehet itt M. o-n egy kisfiúnak Genaro (Dzsenaro) a neve? Romák természetesen na de ezt nem lehet anyakönyvezni.

Figyelt kérdés
Dzs-vel ejtik természetesen.
2013. márc. 14. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy leírva ahogy ejtik lehet anyakönyveztetni.Mint pl Jennifer,nálunk ugye Dzsenifer
2013. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nincs ilyen név az anyakönyvezhető nevek listájában. Dzs-vel sem.
2013. márc. 14. 07:22
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Én a Ronáldón vagyok kiakadva. Nem egy gyereket hívan így mostanság, és nem ROMÁK! Öcsém, jó hogy nem már Bekem olyan jó magyarosan :D
2013. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy az anyakönyvben nem az szerepel, hanem valami anyakönyvezhető név, és ők a Dzsenárót használják.

Nekem is volt munkatársam akinek a neve X Mária volt, de mindenki Petranak hívta.

2013. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg még úgy hogy ha külföldön született, vagy valamelyik szülö külföldi akkor anyakönyvezik erre a névre.
2013. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
úgy, hogy a cigányok olyan nevet adnak a gyereküknek, amilyet csak AKARNAK, nem kell hogy anyakönyvezhető legyen!!! Ez egyébként az összes KISEBBSÉGIRE érvényes, hivatkozhat arra, hogy a kisebbségi kultúrában az egy elfogadott név és ENNYI! Mi ez ha nem diszkrimináció???
2013. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm ukrán állampolgár. A lányának kitalált nevet adott (úgy értem, nincs is ilyen név, ő találta ki - mondjuk tök szép, nekem tetszik). Azt mondta, hogy ez náluk egy elfogadott név. Senki nem nézett utána, simán anyakönyvezték ezen a néven.

Talán a Genaro is hasonlóan ment.

2013. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg van ilyen? Nahát mondjuk furcsa mert egy barátnőmék meg magyarok és alig engedték nekik az egyik nevét a lányuknak pedig egy egy szótaggal hosszabb változata már be volt jegyezve.

Egyébként az is eszembe jutott amit írtak előttem hogy nem az a neve csak ők hívják úgy mert a névsorban nem láttam ilyen nevet.

2013. márc. 14. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!