Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adsz gyermekednek párizsit?

Adsz gyermekednek párizsit?

Figyelt kérdés
Milyen felvágottakat esztek? Mennyire figyelsz a minőségre? Olcsóbbakat is veszel, vagy csak a drága termékeket (vagy akcióit) figyeled?

#étel #gyerek #drága #olcsó #minőség #párizsi. felvágott
2015. aug. 4. 13:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

CSaládtag dolgozott élelmiszeriparban, ezért semmilyen ilyen típusú húskészítményt nem kap.

De elég a csomagoláson elolvasni az összetevőket, a minőségibbnek hívottak is...hát, nem jellemezném.

2015. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mert mi sem eszünk ilyet. Sonkát szokott enni, pulyka vagy csirkemell sonkát. Mást felvágottat nemigen. Nagyon ritkán magas hústartalmú virslit. Húst inkább én készítek itthon, sült húst, rántottat, húskrémet, stb.
2015. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Veszek olcsót is, drágát is. Van amikor az olcsóbb a jobb minőség, de ez fordítva is igaz. Pl drága turistát nem veszek, abból eddigi tapasztalataim alapján az olcsóbb finomabb. Sonkából a csirkemell/pulyka sonkát részesítem előnyben. Párizsit is szoktunk enni, mert a Férjem szereti. Abból azt veszi, ami megtetszik neki. Virslit sokat eszünk, grillezve, főzve, sütve is. Eddig a lidl-s 1kilós volt a favorit, de sajna megváltozott, így csak valdor, vagy sága virslit eszünk. A fiam két éves.
2015. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom mennyi idősek a gyerekek akiknek az anyukájuk ideírt vagy nálatok mennyi idős. De a bölcsibe is van párizsi, így hiába próbálsz kerülni mindent, ott úgyis kap. Gondolom oviba is lesz. Szerintem nem kell akkora tragédiát csinálni néha egy kis párizsiból, a többiből sem tudod mi van benne, hiába veszed a húst honnan tudod mit evett stb, meg annyi minden káros, hogy az utcára sem mehetnénk ki, mert szennyezett a levegő. Szóval persze az ember figyel valamennyire, én kerülöm az ízfokozót, de valószínű az is néha becsúszik.
2015. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen, én is szeretem. Pick marhapárizsit szoktam, sőt füstli virslit is eszünk. Ezenkívül, még zalával, és olasszal is mérgezem, mert ezek is finomak :) 5 és 8 évesek.
2015. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Igen, adok, mert szereti a fiam, sőt, virslit is kap.
2015. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%

"Nem tudom mennyi idősek a gyerekek akiknek az anyukájuk ideírt vagy nálatok mennyi idős. De a bölcsibe is van párizsi, így hiába próbálsz kerülni mindent, ott úgyis kap. Gondolom oviba is lesz. Szerintem nem kell akkora tragédiát csinálni néha egy kis párizsiból, a többiből sem tudod mi van benne, hiába veszed a húst honnan tudod mit evett stb, meg annyi minden káros, hogy az utcára sem mehetnénk ki, mert szennyezett a levegő."


Persze, nem lehet elkerülni, de napi szintű étkezésre nem fogom bevezetni.

Az "úgyis sok minden káros" érvelés nem igazán áll meg, mert ennyi erővel ovi elején a cigire is rászoktathatnám, mondván úgyse tudjuk kikerülni a sok káros anyagot, akkor nem mindegy?

2015. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Szeritnem azért a párizsit ne hasonlítsd a cigihez!!! De lehet neked mindegy :) Én azért látok némi különbséget közöttük. De nem ez a lényeg.

Nem írtam hogy minden nap ezt kell enni, hanem a bölcsibe és valószínű az oviba, sőt akár a suliba is lesz párizsi. Köztudott hogy a párizsi nem a legtöbb húst tartalmazó felvágott, de ha belegondolsz, lehet a többi több húst tartalmaz, csak kérés hogy mit, valószínű az sem színhús, hanem pl a lábról fejfejtett rész vagy fej, vagy bármi amire nem is gondolnánk, csak úgy már ráírhatják, hogy pl 70% hús, csak valószínű nem a szín tiszta karajból van, hanem egyéb nyesedékek ki tudja melyik részéről az állatnak. szóval lehet abban a hitben lenni, hogy csak sonkát adsz neki, persze nagyobb a hústartalma de egyéb káros anyag abba is van. Nem tudom a páclé miből áll, de lehet az sem csupa egészségből.

2015. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Párizsit nem, mert nem nagyon eszik felvágottat, de virslit szoktam neki adni. Nem kell minden nap azzal tömni a gyereket, de nem hiszem, hogy a virslit és a cigarettát egy lapon lehetne említeni.

Én annak a híve vagyok, hogy mindenből mértékkel.


Fura nekem, hogy ezen az oldalon mindenki mindent kerül. Kölesgolyón és biozöldségen kívül esznek még valamit a gyerekek?

2015. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
2. vagyok. Miénk nem jár bölcsibe és az ovit úgy választottuk ki, hogy az étkezésében is megfeleljen az elvárásainknak. Csak azért, mert tömegesen elterjedt, hogy akármit meg lehet enni, ami nem öl meg közvetlenül, az ember még lehet igényes. És most nem arról van szó, hogy a legdrágább kell. Hanem tudatos vásárlásról és tudatos étkezésről, életmódról. Ezt a gyerek viszi otthonról. Nem mondom, hogy soha életében nem evett és nem is fog enni felesleges élelmiszert. Persze, hogy fog. De nem mindegy, hogy napi 3x, heti 3x, vagy évi 3x teszi ezt meg.
2015. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!