Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Naponta hány órát olvasol...

Naponta hány órát olvasol gyermekednek? és föképp mikor olvasol (napszakra gondolok) mik a kedvenc mesekönyv amit szivböl ajánlanál? hány éves a gyermeked? K

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves a lányom, és minden este olvasok neki, hol hosszabb, hol rövidebb meséket. Sajnos órákon keresztül nem tudok mesélni neki, mert dolgozok, este érünk haza, játszunk-eszünk-fürdünk és jön is a mese.

De nincs nap mese nélkül, nagyon szereti hallgatni.

Most a kedvenc meséi: Vadadi Adrienn: Örökké óvodás maradok.

2015. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Én nem tudtam mesélni, egy év volt a két gyerek között, de hiába olvastam, nem figyeltek a mesére, ott hagytak és elmentek játszani, lefekvés előtt is inkább beszélgettek, nem is érdekelte őket a mese. :(
2015. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően könyv és irodalom (művészet) párti vagyok, már végzettségemből adódóan is, úgyhogy nálunk alap volt, hogy már születése óta könyvek és zene veszi körül a gyerekeket. Kezdetben a vastagabb, vagy textil könyveket használtuk, abból pár mondatos történeteket találtam ki nekik. Később, 1 éves korukra már a rendes könyveket, vagy böngészőket szépen tudták lapozgatni, úgyhogy örültem, hogy érdekli őket a könyv és meg is tanulnak bánni vele. Órákat nem tudok nekik olvasni, de naponta többször is szoktam egy-egy rövidebb történetet. Este pedig 2-3 mesét. Ami nálunk most nagyon megy és ezeket szívből ajánlom is: Már óvodás vagyok, Manógyár, Varró Daninak van egy kisvakondos 4 évszakos könyve (hirtelen nem tudom mi a címe), A világ legrövidebb meséi, Mirr-murr, Locs-pocs a kis tengeri szörny, A titoktündér, és van egy régebbi kiadású állatokról szóló népmesés könyvünk, ahol az ovis korcsoportok szerint vannak válogatva a mesék (ezt imádják). Január végén múltak 4 évesek a lányok. Egyébként, ha meséről van szó mindig Einstein egy mondása jut eszembe: "Szeretnéd, hogy a gyereked intelligens legyen? Akkor mesélj neki! Szeretnéd, hogy még intelligensebb legyen? Akkor még többet mesélj neki!" :)
2015. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Fél órát kb. Ez 3-4 mese. Sok könyvünk van. A legkisebb 6 éves. Ajánlom Fésűs Éva könyveit, Janikovszky Évát szintén. Régebben ment Bogyó és Babóca, Mazsola, most a Ruminit kezdjük majd.
2015. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3 éves most a kisfiam, kb. 6 hónapos kora óta olvasunk, és szerencsére imádja a könyveket. 2,5 hónapja már ovis, így általában már csak este olvasunk alvás előtt kb. fél órát. De előtte délutáni alvás előtt is olvastunk, általában 1 órát. Bár nálunk ez egy "alaptevékenység", mivel könyvtáros vagyok. Szóval sokszor napközben is kérni szokta, míg itthon volt. Vagy sokszor csak nézegetjük az állatos-autós stb. könyveket, beszélgetünk róluk. Szerencsére az oviban is van 2 mesés délelőtt, meg persze minden nap alvás előtt is olvasnak nekik. Már nagyobbaknak való meséket is végighallgat (vegyes csoportba jár, az óvónő is mondta, hogy rendkívül figyelmes az iskolába indulóknak olvasott hosszabb mesénél is). És volt olyan is, hogy 2 órán át olvastunk egyhuzamban.

A könyvek... Hát igyekszem szelektálni. Vannak időszakok igazából, mikor mit kér. Most pl. szinte csak Tesz-vesz várost olvasunk, azt kéri. De az állatmeséket szereti a legjobban. Amiket nagyon szeret(ett): Bogyó és Babóca (én annyira ezt nem), Szutyejev könyvek, Julia Donaldson könyvei (Majom mamája, Graffaló stb.), Boribon, Kippkopp, Varga Katalintól a Madzag könyvek, stb. Ezeket mind szívesen ajánlom. (A Bogyóék is aranyos a gyerekeknek, én nehezebben barátkoztam meg vele. Egyszer hoztunk Disney-féle Micimackót is a könyvtárból, amit én messze kerülök, de neki meg tetszett. Szerencsére azóta nem akadt a kezébe. És tudok rá hatni kicsit, hogy milyeneket ajánlok neki.)

2015. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3.-s vagyok. Eszembe jutott még a Liza és Micsoda könyvek egy kortárs francia író tollából. Szerintem zseniális és a lányok is rajonganak érte.
2015. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kicsik voltak a gyerekek, addig mindig verset olvastam, mikor ovisak lettek, akkor kezdtük a meséket. Meséből az Anna, Peti Gergő könyvek voltak a kezdeti kedvencek, de sok válogatás mesét is olvastunk. Versekből tudom ajánlani a Bartos Erika köteteket és a Kócbaba című válogatást [link] , de Kányádi Sándor versei is nagyon jók. Mindig alvás előtt olvasunk, az ebéd utáni és az esti előtt. Kb. fél-1 órát olvasunk alkalmanként. Most, hogy iskolások is vannak, velük szoktunk bibliai történeteket is olvasni és már nagyosabb meséket, mint pl. Janikovszky könyvek vagy Rumini.
2015. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk Anna, Peti és Gergő megy többnyire, nekem már a hátamon feláll a szőr hacsak rá gondolok. De minden este 3 mese, egyet a pici választ, egyet a nagy, egyet meg én. Szóval kb. fél óra, mert közben mindig elkalandozunk.
2015. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja és 2,5 és 5,5 éves kislányok.
2015. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 5 eves. Ha kint esik az eso akkor delutan is szivesen felkuporodunk az agyra es olvasok neki akkar tobb meset is. Ha kint szep ido van akkor inkabb jatszoterezunk vagy parkban biciklizunk. Tehat nallunk ido fuggo is az olvasas. :) Viszont este mindig olvasunk neki 1-2 meset (egyik este a ferjem masik este en).

Ugyhogy napos idoben kb. napi fel ora es esos idoben lehet akkar masfel ora is a meseolvasas az esti mesekkel osszesen.

3-4 evesen nagyon szeretett o is meselni nekem. Ez abban nyilvanult meg, hogy forgatta a szoveg nelkuli kepeskonyveket es a kepekhez kitalalt meseket. Tehat mindig ugy volt, hogy o "olvas" nekem egy meset es en olvasok neki egy meset. :) Nagyon jo kis torteneteket talalt ki. :)

4 eves koraban tanult meg olvasni (ahol elunk 4 evesen kezdik az iskolat). Azota maradt ez a felallas, hogy o olvas nekem egy rovid kis meset es en olvasok neki egy meset. Igy az olvasast is gyakorolja.

Konyvtarba jarunk mert kozel van hozzank nagyon a konyvtar. Igy konyvbol van boven. :)

2015. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!