Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek szokott fájni...

Anyukák, nektek szokott fájni a medencecsontotok, csípőtök azon az oldalon, amelyiken sokat cipelitek a gyereket?

Figyelt kérdés
Jobb oldalon tartom a gyereket (10 hós, 9 kg) és egy ideje fáj a jobb csontom, izületem, meg mintha az izmom is fájna. Néha a nagyobbat is fel kell emelni, ő 14 kg. (Tudom, rossz kategória, de a nők egészségében nem igazán szoktak válaszolni.)
2015. aug. 4. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miért cipeled így a gyereket? Nincs babakocsid, hordozóeszközöd, bármid? Egy-egy emeléstől nem fáj semmim, ha hosszabb útra megyünk, akkor eszközzel megyünk. Te hogy csinálod ezt?
2015. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy jó kis masszázs csodákra képes.Vegyél babahordozó kendőt,az nagy segítség.
2015. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondolom, h babakocsi helyett, meg ha megyünk valahova. Csak itthon. Kiviszem a konyhába az etetőbe, átviszem a szobájába, kiviszem a fürdőbe, kiállunk az ablakhoz kicsit vagy kikísérjük apát, ilyenek. Csak a szobában van szőnyeg, nem akarom, h másszon a kövön (ez egy régebbi ház és hideg a kő nagyon).
2015. aug. 4. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:

10 hónaposnak semmi baja nem lesz a hideg kőtől sem.

Amúgy igen fájhat, mivel a szüléstől amúgy is szétcsúszhat kissé a medencecsontod és idő kell, míg ez rendeződik.

2015. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tavaly tetted volna fel a kérdésed, kapva kaptam volna rajta.

Tavaly februárban kezdődött ugyanis az én panaszom.

Már az is fájt, ha ráfeküdtem a jobb oldalamra. Ha egy ideig ültem vhol és elindultam, szabályosan mint egy idős ember, indítási nehézségeim voltam, az első 5-10 lépés egy kín volt.

Végigjártam mindent! Ortopédia, csípőröntgen, reumatológia, labor, ultrahang.

Gyógyszert kaptam, izomlazítókat rá, a gyógyszertől rosszul voltam...

Végül gyógymasszőrhöz fordultam az ultrahangos orvos javaslatára, aki a sokadik volt, hogy negatív eredményeket tárt fel.

A masszázson fokozatosan kezdtek foglalkozni a területtel. Az egész hátamat is kezelte, hetente egyszer. Pár hónap alatt eltűnt a panasz.

Most egy ideig nem voltam nála, kicsit újra kezdtem érezni. A nyáron újra járok is, de kb csak 10 naponta. Máris jó/jobb.

33 éves vagyok, két gyerekkel, egyik 6 éves, másik 3 és állandóan a jobb csípőmön "ültettem" őket.


Összegezve, mindenképp a masszázst próbáld meg először!

2015. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a masszázsra szavazok. Évek óta járok 2 hetente gyógymasszőrhöz, és semmi problémám nincs. Mellesleg attól, hogy felkapok egy 10hónapos gyereket napi 5-10x pár pillanatra, nem fájdul meg semmim. A nagyobbik pedig tud járni, nem? Minek cipeled?
2015. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a vállam és a karom fáj.
2015. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!