Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szívesen segítesz a gyerekváll...

Szívesen segítesz a gyerekvállalás előtt álló/kezdő anyuka ismerőseidnek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk beszélgetés közben tanácsot kér a terhességgel, a szüléssel vagy a babázással kapcsolatban, szívesen segítesz minden esetben?

Vannak témák, amikről nem szereted, ha kérdeznek? Vagy vannak trükkjeid, amit nem szívesen árulsz el?


2015. aug. 6. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én szívesen segítenék, ha valaki tanácsot kérne tőlem. Elég nehéz az anyaság, még segítséggel is.
2015. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen, szívesen. Bármit kérdezhet, meg elárulom a trükköket is :)
2015. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyon szívesen segítek mindenkinek. Sok mindenben jó lett volna, ha annak idején figyelmeztetnek mások. Nincsenek titkaim, ha valaki egyenesen rákérdez valamire, őszintén válaszolok legjobb tudásom szerint. Ezt én nem tartom versenynek. Mindenki a legjobbat akarja a saját gyerekének, családjának, miért ne lennék nyitott ebben segíteni? A nagyon-nagyon intim kérdéseket (pl. házasélet a férjemmel) nem szeretem, ez kettőnk magánügye, de általánosságban erről is mesélek, ha kérdeznek. Pl. hogy próbálkozós időszakban hogy-miként-mit lehet tenni, miről hallottam, stb. De azt nem úgy mesélem, hogy "...és akkor jött a Pistuka hátulról, én meg a lábam feltettem a falra..." érted :))))))))
2015. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen segítek, de mindig elmondom, hogy minden ember más, mindenki terhessége/babája más, mint az enyém.

Amit én elrontottam, azt mindig kihangsúlyozom, hogy más ne kövesse el. A trükköket is, amivel esetleg meg lehet könnyíteni az életet.

Bármit lehet tőlem kérdezni, mindent elmondok szívesen (már amennyire emlékszem pl a szülésből).

2015. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most nagy bébibumm van. 5en vagyunk bnők, mindenkinek nemrég született vagy nemsokára fog születni babája. Segítünk egymásnak mindenben. Oddadtam ami már nem kell nekem (betét kórházba, uh-os kupon), meg tudjuk beszélni a negatív dolgokat is, mi beszélünk a házas életről is, tapasztalatokat cserélünk. Trükköket is szívesen mondok, de sok dolog lehet h csak nekem vált be, de legalább van még egy opció amiből a másik választhat. Én sokkal jobban szeretem a bnőimmel megbeszélni a dolgokat. Vhogy sokkal lazább az egész mint amikor anya v a tesóm mondja el a véleményét.
2015. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, szívesen segítek, jó tanáccsal, kismamaruhával, kinőtt babaruhákkal stb., de csak ha úgy látom, szükség van rá, vagy kifejezetten kérik.

A kéretlen okoskodásnál nincs rosszabb a világon.

2015. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kéri, szívesen segítek. Trükköket is elárulok, bár szerintem az pont azért trükk, mert nem válik be mindenkinél és mindig. Hozzá szoktam tenni, hogy nekem bevált.
2015. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Segítenék én, de egyetlen ismerősöm sem tervez gyereket, és nem is született senkinek, nekem meg már a második születik (pedig 9 év lesz a két gyerek között). Inkább csak borzongani akarnak, hogy mennyire fáj a szülés.
2015. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!