Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan mesét, ami a...

Ismertek olyan mesét, ami a sötétről szól? Ami segítene egy kisgyereknek, hogy érdekesnek találja, ne félelmetesnek?

Figyelt kérdés
És olyan, ami abban segít, hogy befejezze, amit elkezdett és ne kapjon bele mindenbe? (Hogy megértse, ha egy dologgal foglakozik és befejezi, amit elkezdett, előbb végez és több ideje marad másra?)
2015. aug. 6. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Találj ki mesét te magad. Én is szoktam családtagokkal, ismerősökkel teletűzdelt sztorikat mesélni, nagyon bírja a hat éves fiam.
2015. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen mese, a csillagok háborúja tele van sötét oldallal...

Komolyra fordítva a szót, természetes, hogy egy gyerek fél a sötétben, a sötéttől. Minden nappali állat, így az ember is tart egy kicsit a sötéttől.

A Tüskevár c. kiváló regényében írja Fekete István: ne álmodozzon Ladó, mert a valóság is van olyan szép - sőt, sokkal szebb!!!! - mint a hitvány álmodozás.

Én javasolnám tanítani és dolgoztatni a kissrácot, azaz kivinni erdőbe, mezőre, akár éjszaka vagy este, mutatni neki távcsőben holdat, csillagokat, denevéreket, éjjeli lepkéket, surranó menyétet, motozó sünit.

Én csak azt tudom, nagyapám engem hogy szoktatott hozzá azt erdő csendjéhez, a hegy sötétjéhez, az éjszakához. Nálam bevált.

2015. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez tetszene, csak sajnos egyedül nevelem egy lakótelepen. 3 éves amúgy. :)
2015. aug. 6. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Kököjszi és Bobojsza

Ez egy kisfiú története, aki félt a sötétben.

2015. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már elég nagy hozzá, a Szörny Rt-t is ajánlanám:)
2015. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!