Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitene nekem valaki ertelmez...

Segitene nekem valaki ertelmezni a CSOK felvetelenek felteteleit?

Figyelt kérdés

Kicsit bizonytalan vagyok, hogy en felvehetnem-e.

Ket gyermekem van (a 2.-al 21 hetes varandos vagyok).

100%-os tulajdonos vagyok egy hitelmentes hazban.

Csupan elettarsi kapcsolatban elek, de nem bejegyzettben.

Bovitesre szeretnem igenyelni, ugy hogy melle hitelt nem szeretnek felvenni.


Felvehetem mint "egyedulallo" a fenti feltetelekkel?

Ha igen, akkor mennyi osszeget kapnek. (Alapesetben 800.000.- ir a tablazat, de nem vilagos hogy ez gyerekenkent annyi, vagy egy gyerekre 800 ezer, tehat 1.600.000.- kettore?)


Nagyon koszonom elore is a valaszokat!


2015. aug. 7. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Igénybe veheted egyedül is, 1,3 millát kapsz, ha legalább B-s energetikai besorolású lesz a ház utána. Bővítésre akkor veheted fel, ha 1 db min. 8 m2-es lakószobával (is) bővítesz. Kell építési engedély, (építész terve alapján önkormányzati engedély), hivatalos energetikai besorolás a mostani állapotról és a leendőről, hivatalos költségterv, aminek legalább a 70 %-át számlával igazolod. Ezeken túl NAV, OEP igazolás, térképmásolat, minden iratról (a tiéd és a meglevő gyereké) másolat... Most ennyi jutott eszembe.
2015. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és magzatra a betöltött 24. hét után lehet igényelni, bár mire az engedélyek meglesznek, biztos betöltöd.

[link]

2015. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hu, koszi, sokat segitettel! :-)

Igazabol nem most rogton tervezzuk az epitkezest.


Ha elinditjuk a folyamatot es megkapom a penzt, akkor van vmi hatarido, h meddig kell befelyezni a bovitest?


Azt jol tudom, h 10 evig jelzalogot tesznek a hazra?


Akkor hitel nelkul, onmagaban is igenyelheto a CSOK, ugye?

2015. aug. 7. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy elkezditek a folyamatot, nem kaptok pénzt.

Ha az építkezést kezditek, akkor részletekben kapod, az építési folyamatnak megfelelően. A banktól jön ki egy szakértő, ő lecsekkolja, hol tart az építés, és hogy utalhatják az összeget.

Ja, és bővítésnél a bekerülési költség max 50%-át kapjátok meg CSOK-ban, tehát pl. 3,5 millióba kerül a bővítés, 3 millióról lesz számlád, akkor max 1,5milliót kaphatsz.

2015. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utólag van kifizetés. leadjátok a számlákat, hogy mire mennyit költöttetek, ő megvizsgálják, az belefér-e a felújítás szóba, és utána fizetnek
2015. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy utolag adjak?! Na, erre pl. Nem is gondoltam (en naiv :-) )

Tehat akkor az amugy nekunk jaro CSOK teljes egeszet csak ugy tudjuk kihasznalni, ha ugyanennyit hozzateszunk a sajat penzunkbol.

Koszi meg egyszer a segitseget!

2015. aug. 7. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!