Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek mellett tanuló...

Kisgyerek mellett tanuló kismamák mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Ősztől felvettek egy klassz levelező képzésre Pécsre, Bpről kellene járnom 2 hetente 2 napra. Ha meglesz a baba, utána mindkét oldali nagyszülőkkel, és férjemmel megbeszéltük hogy segítenek és otthonhagyhatom a babát erre a 2 napra. Az őszi félévvel úgy vagyok, hogy az optimális esetből indulok ki de ha nem bírom majd, kérek egyéni tanrendet, vagy halasztok, stb. Ellenben távolabbi ismerősök, rokonok mostanában teljes megrökönyödéssel mondogatnak ilyeneket: hogy fogod bírni?/ és bírni fogod?/ és meg tudod majd csinálni az egyetemet?/hu hát ez biztosan nagyon kemény lesz/...

Nem tudom, de én vhogy sokkal bizakodóbban tekintek a jövőbe, már van egy diplomám tudom mi az az egyetem, de nagyon elbizonytalanít hogy már sokadik ember képed el.


2015. aug. 10. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem, ha van segítséged és akaraterőd, akkor teljesen mindegy ki képed el ezen, végig fogod tudni csinálni.

Nincs semmi lehetetlen ebben, csak az ember tudja, hogy fárasztó. A babával sokat kell foglalkozni, nehezebb az időbeosztás, sokszor fáradtabb az ember, és a tanulás így nem könnyű. Na, ezért képednek el. De nem azért mert nem lehet megcsinálni! Az egész a logisztikán alapul.

Menni fog!

2015. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
egy 1,5 éves gyerek mellett kezdtem a doktorimat megcsinálni, és a három éves képzés alatt jött a kistesó. nálam abban volt még másabb a helyzet, hogy a saját családomon és a férjemen kívül ezt a dolgot senki nem támogatta. én végül csak a hideget kaptam mamától, sógornőtől, barátoktól.... de ezzel nem kell foglalkozni. neked is lesznek segítőkész csoporttársak, és tanárok, ahogy voltak nekem is. Mindent meg lehet beszélni egy oktatóval is, tudom mert ma már a katedrának ezen az oldalán állok.a tanároktól igen is lehet kérni segítséget. Annyitmég, hogy én ragaszkodtam a szoptatáshoz, így mindig 4-en mentünk a képzésekre, hogy ott legyen a kicsi mellettem. Bírni simán lehet.
2015. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

nekem sem volt segítségem mégis megoldottam.igaz én egyetem után egy okj csináltam pluszba a baba mellet, de simán ment. igaz néha elfáradtam de ennyi. a babát otthon hagyod arra a 2 napra vagy haza utazol?

mert ha otthon lesz, nem biztos hogy elenged, de szoktatás kérdése.


szerintem menni fog, de ha mégsem folytatod később.

2015. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy elképednek. Én is hasonló helyzetben vagyok, az első gyereknél is csináltam egy diplomát és most a másodiknál is fogok. Mindenkinek teljesen természetes volt és most újra is az. Ne foglalkozz az elbizonytalanító beszólásokkal, tarts ki és meg fogod tudni csinálni!
2015. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen a válaszaitokat. Mivel Bp-ről kell lemennem Pécsre arra a két napra, közben nem tudok hazaugrani. Eleinte férjem is jönne a babával, hogy a szopikat megoldjuk, aztán ha beáll vmi jó rendszer, későbbiekben ők otthon maradnának. Szerencsére 9 éve területi védőnő vagyok, úgyhogy már ő is ki van művelve babagondozás terén :)
2015. aug. 10. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!