Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van ez az új törvény, hogy...

Van ez az új törvény, hogy nem elég az apasági nyílatkozat?! Kérdeznék ezzel kapcsolatban, aki tud segítene?

Figyelt kérdés

Juniusban jön a bébi, addig össze házasodnánk, nem csinálnánk nagy lagzit meg semmit csak egy sima polgárit vendégek nélkül.

A kérdésem az lenne, hogy ezért kell fizetni? (Baranya) a másik kérdésem az lenne hogy ilyenkor felveszik a nők a férjük nevét, a személyibe, jogsiba stb. névváltozás esetnén mennyit kell fizetni?

Azt hallottam ilyenkor ingyenes, hogy is van ez?

köszönöm annak aki segít.


2010. márc. 8. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt tudom hogy személyi ig. csere 1500.- lakcím 500.- jogsi 4000.- , taj és adókártya ingyenes,elvileg ha az anyakönyvvezető irodában 2 tanúval házasodtok ingyenes. Nekünk volt zene+szülők így összesen 12.000Ft volt.
2010. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvvezetői eljárásnak semmiféle anyagi vonzata nincs. Az anyakönyvvezető irodájában lezajlott házasságkötésért sem kell fizetni, viszont ha ünnepélyes szertartást akartok, az önkormányzatonként eltérő összegbe kerül.

Az összes többi összeget leírta az első válaszoló:)

ҝ

2010. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi a 33. hetesen házasodtunk össze, de nem kértünk zenét, stb. így ingyenes volt. Csak a két tanunk volt jelen és az első gyermekünk. :)

Csak egy jótanács: ha a nevedet is megváltoztatnád, akkor minél előbb csináljátok meg, mire jön a bébi minden papírod meglegyen átírva!!

2010. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy félreértelek,és akkor bocs,de: ha CSAK a baba anyakönyvezése miatt házasodtok,amiatt nem kell "kapkodni". Elég az apasági,csak kiegészült annyival a dolog,hogy nyilatkozni kell,hogy a fogantatás idején az anyának nem volt élettársi kapcsolata. Nekünk a közjegyzőhölgy feltette a kérdéseket,válaszoltunk,leírta,aláírtuk és kész. Egy hete intéztük.
2010. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Persze nem csak a bébi maitt házasodnánk, szeretnénk is, csak most nem állunk úgy anyagilag, hogy lakodalmat is csináljunk, azt megtartjuk majd kicsit később.

2010. márc. 8. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze,nem akartam félreérthető lenni.Nem úgy értettem,hogy a baba az oka a házasságotoknak,és nincsenek érzelmek.Remélem nem bántottalak meg!Csak azt szerettem volna jelezni,hogy a papírok miatt nem kell házasodni,ha még nem álltok úgy anyagilag,akkor nyugotan várhattok.Mi is ebben a helyzetben vagyunk(inkább a babára kell most a pénz). Sok boldogságot!
2010. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak annyit tudok mondani ha összeházasodtok és vagy felveszed a férjed nevét vagy nem akkor is el kell intézni minden okmányt utána.De ezt meg mondja az anyakönyv vezető ha megkérdezed,h miket kell utána elintézni:).Remélem tudtam segíteni:)
2010. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!